Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Old Trafford
Suci: Daniele Orsato, Mauro Tonolini i Massimiliano Grilli (Italija
Manchester United
0:1(0:0) CFR Cluj
Luis Alberto 56'
CFR Cluj

Branimir Korać • srijeda, 05.12.2012.

Cluj je trebao dva čuda. Trebao je slaviti na Old Traffordu i trebao je pomoć Brage protiv Galatasaraya. Ono na što su mogli utjecati su i ostvarili, Rumunji su uspjeli iznenaditi United usred Manchestera, međutim Braga nije uspjela otkinuti barem bod Galatasarayu...

Paul Scholes
45'
27
Federico Macheda
73'
24
Darren Fletcher
86'
Matias Aguirregaray
71'
12
Vasile Maftei
78'
9
Pantelis Kapetanos
90'+2'
Paulo Sergio

Manchester United je bio siguran uoči ovog dvoboja s osiguranim prvim mjestom u skupini. Kako za vikend igra veliki derbi protiv Cityja, Alex Ferguson je odlučio izvesti dosta šaren sastav što je ohrabrivalo Rumunje.

Međutim i dosta šaren sastav domaćina bio je bolji od Cluja i bliži golu. Dosta dugo se igralo mirno bez nekih velikih prilika, a onda se malo "zagužvalo" u završnici prvog poluvremena. U početnoj fazi utakmice Cluj je bio nešto poduzetniji, ali ne i dovoljno opasan po De Geu, a onda je došlo Manchesterovo vrijeme.

United je kreirao u razmaku od svega nekoliko minuta tri velike prilike, ali sreća je bila na strani vratara Cluja Marija Felgueirasa koji je zaustavio pokušaje Welbecka, Rooneyja i Smallinga.

Neposredno prije završetka prvog poluvremena uslijedile su loše vijesti za Alexa Fergusona, zbog ozljede je igru napustio Cleverley kojeg je zamijenio Paul Scholes.

Obzirom da je na poluvremenu Galatasaray gubio u Portugalu, Cluj se odlučio zatvorenom formacijom suprotstaviti Unitedu prvenstveno braneći svoj gol. Međutim u takvoj formaciji s devet igrača iza lopte uspjeli su prodati brz napad i stići do neočekivanog vodstva.

Gostujuće vodstvo dogodilo se u 56. minuti kada je Luis Alberto odličnim udarcem s 25 metara od vratnice poslao loptu u mrežu za veliko slavlje bučnih gostujućih navijača na Old Traffordu.

Nakon primljenog pogotka United je krenuo po poravnanje, sve je više pritiskao Rumunje nikako ne želeći izgubiti ovaj susret. Alex Ferguson je ubrzo na teren poslao i četvrtog napadača Machedu, međutim Felgueiras je bio u velikoj formi.

Svi brojni pokušaji Uniteda ostali su neuspješni i Cluj je odnio veliku pobjedu koja mu ipak nije donijela prolaz u sljedeću rundu Lige prvaka.

• nido06.12.2012. u 11:16
    Cluj ako nastavi u Europa ligi bit ovako dobar, mogli bi otici daleko bez obzira sto sad tamo ima prejakih ekipa.
    nido
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 23:16
    pa da je i revijalna tekma,malo je jadno izgubiti doma od takvog protivnika sa takvom ekipom
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 23:07
    Razumijem da je pred derbi ovo bio samo davež, ali Sir Alex je postavio dovoljno jaku ekipu da se ne izgubi i ova rasprodaja ugleda zadnja dva kola, pogotovo usred OT-a, baš i nije bila potrebna...