Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina H, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Estádio Municipal de Braga
Suci: Nicola Rizzoli, Renato Faverani i Andrea Stefani (Italija)

Branimir Korać • srijeda, 05.12.2012.

Galatasaray je odigrao užasno prvo i vrlo dobro drugo poluvrijeme i to mu je bilo dovoljno za pobjedu i prolazak u sljedeću rundu natjecanja. Braga, iako već otpisana, nije se predavala i željela je pobjedu, međutim gosti su u drugom poluvremenu odradili odličan posao...

Hugo Viana
79'
83
Carlao
86'

Aydin Yilmaz
46'
53
Nordin Amrabat
46'

Umut Bulut
69'
Fatih Terim

Razočaranje nakon ispadanja Brage iz svih kombinacija za izbjegavanje posljednje pozicije očitovalo se na svakom koraku pa je tako i stadion bio slabije ispunjen nego što su se domaćini nadali. Galatasaray je imao bučnu podršku svojih navijača koji su jednim uhom bili u Manchesteru nadajući se povoljnom raspletu u oba susreta.

Iako je veći motiv bio na strani Turaka, Braga je bolje otvorila utakmicu i imala kontrolu u početnoj fazi stvorivši ujedno i nekoliko prilika. Galatasaray se nikako nije mogao sastaviti s loptom dok je Braga s druge strane igrala jako dobro i gostujući vratar Fernando Muslera je bio najzaposleniji čovjek na terenu.

U takvoj igri neizbježno se dogodilo u 32. minuti. Braga je veliku dominaciju konkretizirala preko Mossoroa koji je na odbijenu loptu nakon ubacivanja Alana pogodio donji kut Muslere za vodstvo domaćina.

Igrači Galatasaraya su bili svih 45 minuta u velikim problemima i na poluvremenu su mogli biti sretni što zaostaju tek za jedan pogodak. Fatih Terim je "ludio", pokušavao je pokrenuti svoje igrače, ali domaćin je bio kao u transu.

U svlačionici Galatasaraya je na poluvremenu očito bilo vrlo burno i gosti su se puno ambiciozniji vratili na teren. Takav pristup im se isplatio u 58. minuti kada je Amrabat koji je u 46. minuti ušao umjesto slabog Elmandera odlično ubacio za Buraka Yilmaza, a ovaj pogađa za poravnanje na 1:1.

Yilmazov pogodak je dao nadu gostima koji su zaigrali nešto opuštenije, domaćin je s vremenom sve više padao i to se uskoro osjetilo na rezultatu.

U 78. minuti Galatasaray je uspio doći do preokreta i povesti 2:1 zahvaljujući pogotku Aydina Yilmaza. Felipe Melo je pucao prema domaćim vratima Quim nije uspio ukrotiti loptu te je Yilmaz "otpadak" pospremio u mrežu.

U završnici susreta još je Burak Yilmaz zatresao vratnicu, no bez obzira na to Galatasaray je stigao do pobjede za prolazak u Top 16 Lige prvaka.

• Obrisan korisnik06.12.2012. u 02:20
    Bio je Milan zainteresiran kad je još bio u Trabzonsporu, ali je ipak otišao u Galatasaray. Dobar je napadač i statistika sve govori. A i ovaj Terim je čudo trener, sa svojim Turcima je napravio velike stvari. Valjda će biti uspješni kao Fenerbahce 2009 ili 2008.
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 23:55
    Ovaj Yilmaz je čudo.Baš me zanima koliko će ga još uspijet zadržat.Navodno su Rossoneri masu zainteresirani.
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 23:52