Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Stade Borne de l'Espoir
Suci: Aleksandar Stavrev (MKD); Marjan Kirovski (MKD) Dejan Kostadinov (MKD)
Lille
Lille
0:1(0:1) Valencia
Jonas 36' (11m)
Valencia

Josip Piršljin • srijeda, 05.12.2012.

Posljednje kolo skupine F Lige prvaka nije bilo toliko uzbudljivo pošto su se putnici u drugi krug znali i prije. Jedino je ostalo nepoznato tko će s kojeg mjesta u osminu finala, a tu je utrku izgubila Valencia od Bayerna premda je pobijedila Lille u Francuskoj.

Marvin Martin
55'

Dimitri Payet
70'

Nolan Roux
77'

Pablo Piatti
61'

Fernando Gago
74'

Jonathan Viera
83'

Valencia je i prije gostovanja u Francuskoj osigurala plasman u osminu finala Lige prvaka, te je protiv Lillea mogla igrati nešto opuštenije nego inače. Domaća je momčad, s druge strane, razočarala svoje navijače u ovogodišnjem najjačem europskom klupskom natjecanju, te se htjela oprostiti pobjedom i dobrom igrom.

Novi trener španjolskog kluba Ernesto Valverde nije mogao voditi svoje igrače s klupe, već je susret pratio s tribina, a njegovo je mjesto zauzeo Salvador Gonzalez. U početnim minutama utakmice nije bilo previše uzbuđenja na Grand Stade Lille Métropoleu, prva prava prilika došla je u 36. minuti, a s njom i pogodak.

Jonas je bio u pohodu na gol Lillea, a u vlastitom šesnaestercu srušio ga je Marko Baša. Makedonski sudac Aleksandar Stavrev nije dvojio, već je pokazao na bijelu točku. Jonas je sam odlučio izvesti kazneni udarac i bio je precizan za vodstvo Valencije od 1:0. S tim se rezultatom otišlo na predah uoči drugog poluvremena.

U nastavku su Francuzi zaigrali puno bolje nego u prvih 45 minuta. Pokazali su veliku želju da ovogodišnju Ligu prvaka ne završe porazom, ali nisu uspjeli realizirati svoje prilike. Konstantno su pritiskali obranu španjolske ekipe, ali pogodak Jonasa ostao je jedini na utakmici. Valenciji ipak nije donio prvo mjesto u skupini.