Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina E, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Stamford Bridge
Nordsjaelland

Chelseajeva šestica za oproštaj od Lige prvaka, uz dva promašena i jedan pogođeni jedanaesterac

Borna Rupnik • srijeda, 05.12.2012.

Momčad Rafaela Beniteza uvjerljivo je svladala prvaka Danske na svom terenu, ali po završetku utakmice nije imala previše razloga za slavlje. Naime, Chelsea je ispao iz bitke za obranu svog naslova...

Ryan Bertrand
60'
11
Oscar
65'
19
Paulo Ferreira
74'

Mikkel Beckman
9'
4
Henrik Kildentoft
61'
24
Kamal Issah
65'
Kasper Hjulmand

S jednim uhom u Donecku, na Stamford Bridgeu tražila se pobjeda koja je ostavljala prvaka Europe u igri za plasman u drugi krug ovosezonske Lige prvaka. Uvodne je prigode Engleza zaustavljao gostujući vratar Jasper Hansen, a potom je Nordsjaelland polako uspostavljao ravnotežu na terenu te je Lorentzen stigao ozbiljno zaprijetiti Petru Čechu.

Runje i Tičinović u početnih 11

Ivan Runje i Mario Tičinović našli su svoje mjesto u udarnoj postavi Nordsjaellanda na Stamford Bridgeu, no niti jedan hrvatski nogometaš nije dočekao kraj utakmice. Runje je već u osmoj minuti morao napustiti igru zbog ozljede mišića, a Tičinović je u 65. minuti prepustio svoje mjesto Issahu.

Međutim, tada su uslijedili - jedanaesterci. Prvo je Čech zaustavio pokušaj Stokholma s 11 metara, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru, a potom se ista stvar samo tri minute poslije dogodila s druge strane terena. Pucao je Hazard, ali je i Hansen pogodio stranu i zaustavio loptu. No, ni tu nije bio kraj. Već u 38. minuti priliku je s bijele točke dobio David Luiz, koji je ipak bio sigurniji i zabio za 1:0.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Victor Moses je proigrao Fernanda Torresa, a španjolski napadač iz drugog pokušaja matira Hansena za udvostručenje prednosti. Na samom otvaranju drugog poluvremena Joshua John prebacuje Čecha i vraća tračak nade Dancima, no Chelsea je potom riješio sve dileme.

Već u 51. minuti Gary Cahill sjajnim udarcem glavom povisuje na 3:1, a Torres svoj drugi pogodak na utakmici postiže pet minuta poslije na dodavanje Hazarda. U strijelce se zatim upisao i Juan Mata, a Španjolac je u 71. minuti postao i asistent. Poslužio je Oscara, koji je ušao s klupe za pričuve i rutinski matirao Hansena za 6:1.

No, s obzirom na izostanak pobjede Šahtara u Ukrajini, prvak Europe po prvi se puta oprostio od svog trona već u grupnoj fazi.

• Obrisan korisnik06.12.2012. u 12:12
    Medica, jel ti znaš što znače koeficijenti? Juventus i Borussia nisu ništa napravili u Europi već dugo godina i zbog toga su tako loše rangirani. Obožavam kad se ljudi poput tebe bezveze čude, a ne znaju ni što je koeficijent.
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:59
    neka sad Chelsea osvoji Svjetsku kup,Europsku ligu(ako bog da) i imati ce sve trofeje iz engleske, europske lige i svjetske lige
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:58
    Kad sam pogledao grupe zalosno stvarno zalosno u jednoj grupi Shalke,Arsenal,Monpelier i olimpiakos(ako se nevaram) u drugoj Malaga,zenit,milan i anderlecht a kad pogledam da su u jednoj grupi šahtar,chelsea i juventus a u drugoj Real,BVB,City,ajax stvarno zalosno i slabo poslozeno
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:42
    reko sam vec prije pratim nogomet,imam ulaznice od premiershipa i to mislim jedno dvadesetak,kazem saljem i kopiju,kvaliteta lige im je pala malo,oni i samu kazu da vise nije ko prije zato ne kuzim cemu vase cudenje,ne kazem da je spanjolska liga najbolja jer jednostavno nije zanimljiva,uvijek se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:18