Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina G, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Celtic Park
Suci: F. Brych, M. Borsch, S. Lupp (svi Njemačka)

Branimir Korać • srijeda, 05.12.2012.

Nogometaši Celtica uspjeli su na svom travnjaku svladati moskovski Spartak i plasirati se u sljedeću rundu Lige prvaka. Za to im je trebala i mala pomoć Barcelone koja nije izgubila od Benfice...

Adam Matthews
71'
11
Lassad Nouioui
73'
16
Joe Ledley
84'
Aiden McGeady
61'

Valerij Karpin

Celtic se nadao kako će pokušaj hvatanja sljedeće faze natjecanja kroz posljednje kolo biti sretan. Na svom stadionu je ugostio moskovski Spartak, momčad koja je već ostala bez šanse za izbjegavanje posljednjeg mjesta u skupini.

Iako je domaćinu pobjeda bila neophodna, Rusi su se postavili ambicioznije, više su gledali prema golu protivnika, a posebna opasnost bio je Emenike. Celtic se odlučio za poznatu taktiku povlačenja i čekanja pogreške gostiju i nije se previše uzbuđivao što Spartak u početku kontrolira igru.

Nakon 20-ak minuta inicijative Spartaka, Celtic je dočekao svoju priliku. Nakon dva uzastopna kornera Samarasovo dodavanje je pokušao presjeći Insaurralde, međutim loptu je samo odbio do Garyja Hoopera koji prizemnim udarcem dovodi Celtic u vodstvo 1:0.

Odmah nakon vodstva Celtica gosti imaju veliku priliku, Emenike je ponovno prijetio, ali njegov udarac nije bio precizan. Domaćin se nakon postignutog pogotka posve ohrabrio i postajao je sve opasniji, međutim nije uspio povisiti prednost i gosti su to znali kazniti te su u 39. minuti došli do poravnanja. Emenike se uspio othrvati Efeu Ambroseu i odlično je pronašao Arija koji je lakoćom prebacio domaćeg vratara za 1:1.

Spartak se u prvom poluvremenu postavio hrabro i ambiciozno te je na odmoru imao zasluženih 1:1.

Kako na odmoru tih 1:1 nije odgovaralo Celticu jer je i Benfica držala remi na Camp Nou, domaćin je u drugom dijelu odmah krenuo otvoreno. Već u 48. minuti Scott Brown je imao odličnu priliku, međutim udarac domaćeg kapetana je bio preslab.

Kratko je trajala ta dobra igra Celtica, vrlo brzo je Spartak ponovno preuzeo igru u svoje ruke i izgledao opasnije. Većina pokušaja Celtica dolazila je iz prekida dok je u samoj igri Spartak ipak bio bolja ekipa.

Međutim, kada već nije išlo iz igre, Celtic je zabio iz prekida i to ovaj put s bijele točke. Kaznenom udarcu je prethodio prekršaj nad Samarasom kojeg je skrivio Suchy, a Commons je bio miran i donio vodstvo domaćinu.

U završnici susreta gosti su ostali s desetoricom na travnjaku nakon što je Kim Källström dobio drugi žuti karton.

Kako Benfica nije uspjela doći do pogotka na Camp Nou, Celtic je bučno proslavio prolazak u sljedeću rundu natjecanja.

• Obrisan korisnik06.12.2012. u 00:49
    Zmaju, i meni isto! ;) Svaka im čast, nije džabe rekao Messi da bi volio da iz njihove grupe prođe baš Celtic.. Inače, kad sam čuo da igra Aiden Mc Geady, automatski sam pomislio da je igrač zeleno-bijelih, kad ono - on u crvenom dresu :)
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 00:21
    Svaka čast Celticu, još su mi i para donili!
  • Tonco05.12.2012. u 23:16
    Svaka cast, ovi se stvarno uvijek do limita bore i preko toga
    Tonco
  • Obrisan korisnik05.12.2012. u 23:04
    Baš su junaci! Čovjeku bude toplo oko srca kad vidi što jedna tako limitirana momčad može postići upornošću, borbenošću i slogom!
  • Master Yoda05.12.2012. u 22:51
    svaka čast zelenima, pravi dokaz što se sve može napravit upornošću i fanatičnom borbom do posljednje sekunde, za penal neki kažu da je bio, neki da nije, ali to ne umanjuje ovu veličanstvenu večer celtica, potpuno zasluženo