Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina E, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Donbass Arena
Suci: Jonas Eriksson, Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark, Stefan Wittberg (Švedska)
Šahtar
Šahtar
0:1(0:0) Juventus
Olexandr Kučer 56' (ag)
Juventus

Borna Rupnik • srijeda, 05.12.2012.

Stara dama osvojila je sva tri boda u Ukrajini te osvojila prvo mjesto u skupini, a istovremeno je "pokopala" sve snove branitelja naslova, engleskog Chelseaja...

Marko Dević
46'
77
Ilsinho
65'
Alessandro Matri
88'
24
Emanuele Giaccherini
90'+2'
Antonio Conte

"Situacija je izvanredna. Dva velika kluba poput Chelseaja i Juventusa ovise o našem rezultatu. Što može biti bolje? Svi smo u Šahtaru ponosni", rekao je Šahtarov trener Mircea Lucescu uoči utakmice s Torinezima u Donecku, koja je naposljetku ostavila prvaka Europe bez nastavka natjecanja.

Eduardu poluvrijeme, Srni cijela utakmica

Brazilski napadač Luiz Adriano zbog Uefine suspenzije nije imao pravo nastupa, a mjesto u početnoj postavi Šahtara dobio je hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva. No, na poluvremenu je ostao u svlačionici, a umjesto njega ušao je Marko Dević. Kapetan Darijo Srna odradio je svih 90 minuta.

Prvi je dio prvog poluvremena pripao Šahtaru, no Ukrajinci svoju inicijativu nisu pretvorili u konkretne prilike, a potom je kontrolu nad zbivanjima preuzeo Juventus. Najbolju je priliku iz tog razdoblja propustio Sebastian Giovinco u 29. minuti, kada je pucao tik pored gola, i na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je ponudio više uzbuđenja, a nakon nekoliko pokušaja Šahtara prema Gianluigiju Buffonu uzvratio je dobrim udarcem Andrea Pirlo, no nije pogodio. Okušao se i Mhitarjan, a onda je u 56. minuti poveo - Juventus. Lichtsteiner je tražio Giovinca u petercu, a lopta se od Kučera odbila u mrežu.

Lucescu je kao džokera s klupe u igru poslao i Ilsinha, koji je u 67. minuti pogodio okvir gola, a unatoč tome što su i jedni i drugi do kraja susreta uspjeli stvoriti nekoliko poluprilika, rezultat se više nije mijenjao.

Talijani će tako kao prvoplasirani čekati ždrijeb drugog kruga Lige prvaka, a Šahtar će za protivnika dobiti nekog od pobjednika preostalih skupina.

• Obrisan korisnik06.12.2012. u 13:54
    Nisu zato krivi igraci koji su trenutno na terenu, ja ne navijam za Juventus moj klub je Porto .Samo nemoj mislit da u ukrainskoj ligi nema namjestanja ima ih svugdje samo negdje zbog necijih interesa izadju na vidjelo.Sto se tice serie a tamo nema nista vise niti manje namjestanja nego u recimo... [više na forumu]
  • cameosis06.12.2012. u 12:32
    duke i zoolog: šupački je klub jer je kupovao prvenstva, zato su i poslani u drugu ligu na hlađenje. navijajte i dalje za njih.
    cameosis
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:33
    Nerazumije zasto se potencira taj autogol od strane anti talijanskih fanova, zbog Juventusa ja sam fan nogometa nebitno iz koje lige dolaze nerazumijem taj fasizam.Shaktar je imao svoju priliku nije ju iskoristio i sto sada ...? Juve je supacki klub zbog toga sto dolazi iz Italije ? Juventus je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 10:15
    Bravo etti, Juve jedini pravi i veliki klub, za razliku od instant Zvijezdanih klubova - City, PSG, Chelse....pih. Tradicija im seže čitavih 7 ili manje godian unatrag, a vitrine s trofejima prazne.
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 02:15
    Sad zaleđe svi prate, ali to što čisti penal nije sviran nema veze. Svašta!