Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina F, 6. kolo, 05.12.2012, 20:45 h, Allianz Arena
Suci: William Collum (SCO); Martin Cryans (SCO) William Conquer (SCO)

Marin Vuković • srijeda, 05.12.2012.

Nogometaši Bayerna ostvarili su zacrtani cilj i visokom pobjedom od 4:1 nad BATE-om iz Borisova osigurali prvo mjesto na ljestvici skupine F. Osim pet pogodaka utakmicu su obilježila i dva crvena kartona, po jedan sa svake strane.

Dante
54'

David Alaba
64'

Franck Ribery
72'

Renan Bressan
58'

Roman Vasiljuk
66'

Aleksandr Jurevič
84'
Viktor Gončarenko

Gledatelji na Allianz Areni na prvi pogodak svojih ljubimaca čekali su 22 minute, kada je živahni Xherdan Shaqiri ubacio loptu s lijeve strane, a na nju je natrčao Mario Gomez i domaćinu donio prednost od 1:0.

Tim se rezultatom otišlo na odmor, a već početkom nastavka nakon izravnog crvenog kartona Jeromeu Boatengu zbog prekršaja nad Koncevojem gostima se ukazala prilika da iz utakmice izvuku nešto više od poraza.

Do toga ipak nije došlo, jer je samo tri minute nakon isključenja Thomas Müller udvostručio prednost Bavaraca, a u 66. minuti nakon ubačaja Gomeza glavom na sada već nedostižnih 3:0 povisio Shaqiri.

Snage su u 69. minuti postale izjednačene jer je drugi žuti karton zaradio Denis Poljakov, a sedam minuta prije kraja utakmice četvrti gol Bayerna i svoj prvijenac u Ligi prvaka postigao je David Alaba.

Za goste je ostalo vremena tek da upišu utješni pogodak, zbilo se to u 89. minuti, a strijelac je bio Jegor Filipenko. Bayern će u osminu finala s prvog mjesta skupine F, dok će drugo mjesto pripasti Valenciji usprkos pobjedi u Lilleu.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić cijelu je utakmnicu odgledao s klupe.

• nido06.12.2012. u 11:13
    Ma Gomez igra da opravda onih 35 miliona koje su bacili za njega,,,jos on nije to opravdao hahaha
    nido
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 07:14
    švaba ostaje švaba i to je tamo realnost..može naš mandžukić dati 100 golova i biti u top formi, ali unaprijed se znalo da će gomez kad se oporavi dobiti prednost prije ili poslje..šteta..samo da ne sjedi na klupi jer s ovim šta je mario pokazao zaslužuje svaku utakmicu započet u prvih 11.
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 01:48
    bit ce zanimljiv knockout LP, 5-6 klubova ide na naslov, kao deklarirani favoriti ili pritajeni favoriti...u prvoj skupini su real, bayern, barcelona, u drugoj dortmund, juve i united koji uz malo srece mogu i do kraja...jedva cekam
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 01:02
    mandžo će sigurno dobivati priliku jer je sezona duga i bayern ide na sva tri naslova. a to da gomez igra samo zato jer je njemac može izjaviti samo netko tko je počeo od jučer pratiti nogomet.
  • Obrisan korisnik06.12.2012. u 00:44
    Toliko od Manđe u Bayernu...jer dok je Gomez zdrav on jedino može grijat klupu i sakupljat mrvice jer u Bayernu prvo igraju njemci a onda tek ovi ostali..šteta.