Josip Tolić • subota, 08.12.2012.

Odigrano je prvih šest susreta 16. kola Premiershipa. Chelsea je slavio na gostovanju u Sunderlandu 1:3 prvi put nakon osam kola, Arsenal se vratio pobjedama zahvaljujući kaznenim udarcima protiv WBA-a, dok Harry Redknapp niže remije za Queens Park Rangers.

Proradio je Fernando Torres - proradio je i Chelsea. Nakon što je dvaput zabio Nordsjaellandu u Ligi prvaka u utorak, Španjolac je isto ponovio i u premijerligaškom ogledu na Stadionu svjetla kod Sunderlanda. Bluesi su slavili 3:1 i donijeli prvu ligašku pobjedu Rafaelu Benítezu otkako je preuzeo klupu europskog prvaka, ujedno prekinuvši niz od sedam utakmica bez pobjede u prvenstvu.

Gosti su fenjeraša načeli u 11. minuti kada je Torres prvi put poentirao iz voleja nakon ubačaja Hazarda. Svoj i momčadski učinac bivši napadač Atlética udvostručio je u posljednjim trenucima prvog dijela s bijele točke nakon što je Larsson u kaznenom prostoru srušio Ramiresa.

Svaku sumnju oko konačnog pobjednika ovog dvoboja u četvrtoj je minuti nastavka riješio Juan Mata golom nakon odbijene lopte, a počasni pogodak za 18-plasirani sastav lige postigao je Johnson u 66. minuti.

Bijela točka pomogla je i Arsenalu koji je nakon tri utakmice bez pobjede slavio na Emiratesu protiv West Bromwich Albiona. Bilo je 2:0, a precizan izvođač najstrože kazne za Topnike bio je Mikel Arteta. U 26. minuti iskoristio je prekršaj Stevena Reida za vodstvo, a sredinom nastavka kaznio je novi prekršaj gostujuće obrane, ovaj put Brunta, za konačnih 2:0 i skok na peto mjesto ljestvice.

Queens Park Rangersi još uvijek ne znaju za pobjedu u ovoj sezoni, ali barem osvajaju bodove. Novi remi za momčad Harryja Redknappa stigao je u Wiganu gdje je svaka momčad postigla po dva pogotka. James McCarthy donio je domaćinima prednost u 19. minuti koju su okrenuli Nelsen (26.) i Cissé (71.). McCarthy, međutim, nije dopustio iznenađenje te je tri minute potom svoj i Athleticov drugi pogodak za konačnih 2:2.

Najefikasnija utakmica popodneva odigrana je na Stadionu slobode u Swanseaju gdje je Norwich došao do vrijedne pobjede 4:3. Kanarinci su poveli golom Whittakera u 16. minuti, a Bassong i Holt do predaha su digli vodstvo na velikih 0:3. Iako su se Velšani vratili preko Michua i De Guzmana u prvih 15 minuta nastavka, Snodgrass je 13 minuta prije kraja vratio dva gola prednosti gostima, a Michu je u posljednjim trenucima novim golom samo ublažio poraz Labudova.

Pogodak Jasona Puncheona u 61. minuti dvoboja protiv Readinga donio je Southamptonu vrijednu domaću pobjedu 1:0 na St. Mary'su kojom su se Saintsi digli iznad opasne zone. Pogodaka nije bilo u susretu Aston Ville i Stokea na Villa Parku. Oba su kluba tako nastavila niz neporaženosti; domaćin četvrtu, a gost šestu utakmicu.

• Obrisan korisnik08.12.2012. u 20:11
    Tko zna, možda je i ova Arsenalova tekma namještena? Jučer je bilo mnogo onih koji su tvrdili da je ona u Kranjčevićevoj isto bila namještena! Sličan je bio tijek... i dva penala...
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 20:00
    nije to trebalo cazorli. iako je arsenal pobijedio da sam njihov navijač ne bih previše slavio. totalno su dominirali, a da zabiju su im trebala dva penala. ono što je podolski promašio na kraju je čudo. jako sam bio razočaran kako je wba igrošteta što je swansea izgubio, al jbg taj norwich je i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 19:30
    istina, španjolci su donekle poznati po tome, ali jednostavno mi se on nije činio kao takav igrač. očito sam se prevario. ali stvarno je sramota, da je to napravio bale ili suarez, razapeli bi ih odmah. istina, cazorla nema "povijest" kao padavičar, ali brate mili...sramota.
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 18:50
    @gunner14, razocarao te Cazorla? spanjolci su najgori padavicari! treba uvest pod hitno pravilo od min 2 tekme suspenzije za simuliranje, pa da vidis kako ce manje padat
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 18:48