Borna Rupnik • subota, 08.12.2012.

Bavarski div iz Münchena nastavio je svoj pohod Bundesligom te se s tri nova boda vratio iz Augsburga, a branitelj naslova iz Dortmunda morao se pomiriti s još jednim, domaćim porazom...

Vodeći Bayern uspješno je odradio gostovanje kod Augsburga. Dugo su Bavarci s Marijom Mandžukićem u početnoj postavi lomili žilav otpor domaćina, a nagrada za strpljivost i koncentraciju stigla je u 39. minuti, kada je Sankoh igrao rukom u kaznenom prostoru. Müller je bio precizan s bijele točke.

Momčad Juppa Heynckesa tako je mogla mirnije držati loptu u nastavku, a trener Bayerna zamijenio je u 60. minuti Mandžukića Gomezom. Njemački napadač povisio je na 2:0 samo dvije minute poslije, na dodavanje Riberyja. Tako je Bayern pobjegao Bayeru iz Leverkusena na 11 bodova, pri čemu Apotekari imaju utakmicu manje.

Sjajnu su utakmicu u Dortmundu odigrali domaća Borussia i gosti iz Wolfsburga. Aktualni njemački prvak poveo je već u šestoj minuti preko Reusa, koji je pogodio izravno iz slobodnog udarca, a dominacija žuto-crnih, uz približno 80 posto posjeda lopte, nastavljena je sve do 35. minute.

Tada je udarac Dosta na crti zaustavio Schmelzer, a sudac je procijenio da je branič Borussije igrao rukom te ga je poslao na prijevremeno tuširanje, a činilo se i da je Vierinha na početku akcije bio u zaleđu. Ipak, s 11 metara poravnao je Diego, a još prije odlaska na odmor Brazilac je poslužio svog sunarodnjaka, stopera Nalda, koji volejem s petnaestak metara preokreće rezultat na 2:1.

U nastavak je Klopp ušao s Perišićem umjesto Leitnera, a Borussia je ponovno imala više prilika, Novo poravnanje stiglo je u 60. minuti, kada Kjaer starta na Lewandowskog, a Blaszczykowski ne griješi s bijele točke. No, u 73. minuti opet je na scenu stupio raspoloženi Diego, koji je asistirao Dostu, a nizozemski napadač mirno matira Weidenfellera za konačnih 3:2. Srđan Lakić ostao je na klupi Wolfsburga, a Ivica Olić nije kandidirao za susret.

Stuttgart jepobijedio Schalke 3:1, uz hat-trick bosanskohercegovačkog napadača Ibiševića. Na 1:1 privremeno je bio izjednačio Marica, a obje su momčadi susret završile s desetoricom. Isključeni su u 67. i 73. minuti bili Sakai i Jones.

Freiburgu je za slavlje nad Greuther Fürthom dostatan bio pogodak Caligiurija iz 15. minute - Ivan Santini ostao je na klupi za pričuve - dok je Nürnberg s 2:0 svladao Fortunu iz Düsseldorfa. Precizni su bili Polter u prvom i Feulner na kraju drugog dijela, a gosti su zaradili čak šest žutih kartona.

• Obrisan korisnik08.12.2012. u 21:25
    E nije:) Alexander Meier je u susretu Frankfurt-Werder Bremen u 18:30 dao svoj deseti gol za Frankfurt, tako da dijele prvo mjesto
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 19:33