Bundesliga, 16. kolo, 08.12.2012, 18:30 h
Werder Bremen

Eintracht u drugom poluvremenu potopio Werder

Borna Rupnik • subota, 08.12.2012.

Subotnji bundesligaški program zaključili su Eintracht i Werder, a znatno više razloga za slavlje imala je momčad iz Frankfurta...

Nakon tri uzastopne utakmice u kojima je ukupno osvojio tek jedan bod, Eintracht se vratio na pobjedničke staze protiv Werdera iz Bremena, kojega je kući sa svoje Commerzbank Arene ispratio s četiri pogotka u mreži.

Međutim, na poluvremenu se takav rasplet nije činio pretjerano izgledan, s obzirom da je na semaforu stajalo 0:0, a domaći je sastav uz nekoliko propuštenih prilika skupio i četiri žuta kartona.

U nastavku je ipak krenulo i strijelce, a mrežu gostiju načeo je Meier već u 47. minuti, pogotkom glavom na dobar ubačaj Oczipke, koji je tako upisao već sedmu ovosezonsku asistenciju.

Ubrzo je izjednačio Petersen, također glavom, na ubačaj Arnautovića, ali u 62. i 63. minuti Eintracht je prelomio utakmicu.

Prvo je silovitim udarcem pogodio Schwegler, a odmah poslije Aigner kažnjava grešku Schmitza, na dodavanje Occeana. Konačnih 4:1 postavio je Inui u samoj završnici dvoboja, a Eintracht se tako smjestio na četvrtu poziciju, bodovno poravnat s aktualnim prvakom, Borussijom iz Dortmunda.

• cameosis09.12.2012. u 00:42
    apsolutno točno, tuku ga i momčadi koje su skoro bankrotirale, kao dortmund.odlično kolo, eintracht je opet pri vrhu i sada samo treba grabiti krupnim koracima dalje i ostaviti drugorazrednu konkurenciju iza sebe, kao što doliči vrhunskoj momčadi.
    cameosis
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 23:52
    Stuttgart iz zone ispadanja na 6. mjesto!!! Nekoć je ovaj Werder nešto značio, sad ga trpaju bivši drugoligaši...
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 23:21