Primera División, 15. kolo, 08.12.2012, 20:00 h
Valladolid
Valladolid 2:3 Real Madrid
Real Madrid

Ivan Dominik • subota, 08.12.2012.

Velikom borbom i teškom mukom Real Madrid je uknjižio nova tri boda i to pobijedivši Valladolid u 15. kolu Primere rezultatom 3:2. Čovjek odluke u pobjedi Mourinhove momčadi bio je sjajni veznjak Mesut Özil, koji je zabio dva pogotka u utakmici u kojoj je Kraljevski klub polučio veliki preokret...

Real Valladolid - Real Madrid 2:3 (2:2)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
15. kolo, 8. prosinca 2012.
Valladolid - stadion, José Zorrilla
Sudac: Pedro Jesus Perez Montero

Strijelci: Manucho Gonçalves 7', 22'/ Benzema 12', Özil 45', 72'

Real Valladolid: Hernandez - Balenziaga, Sereno, Marc Valiente, Rukavina - Victor Perez, Alvaro Rubio - Oscar Gonzalez - Omar Ramos, Ebert (od 30' Bueno) - Manucho Gonçalves (od 78' Guerra)
Trener: Miroslav Đukić

Real Madrid: Casillas - Nacho (od 46' Di Maria), Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa (od 62' Modrić) - Xabi Alonso, Khedira - Özil - Cristiano Ronaldo, Callejón - Benzema (od 73' Varane)
Jose Mourinho

Žuti kartoni: Manucho Gonçalves 16', Omar Ramos 53', Oscar Gonzalez 83'/ Ronaldo 69', Özil 82', Di Maria 86'

Kompletni i u solidnoj formi, kastiljski je Valladolid dočekao zvijezde Real Madrida na svom stadionu Jose Zorrilla u utakmici 15. kola La Lige. Momčad Miroslava Đukića, legende srbijanskog nogometa, ugostila je Madriđane, koji su stigli dosta "osakaćeni" - bez ozlijeđenih Marcela, Raula Albiola i Gonzala Higuaina te s "načetim" Gancem, Michelom Essienom koji je počeo na klupi, kao i Hrvat Luka Modrić nad kojim su prednost dobili Nijemci - Sami Khedira i Mesut Özil u udarnoj postavi Josea Mourinha.

Real je također počeo s nestalnom postavom s dosta nepoznatim Nachom, Španjolcem na poziciji lijevog beka te s još dva manje eksponirana imena na klupi. No, izuzev nekolicine noviteta, portugalski je strateg na klupi Los Blancosa u srazu s Valladolidom započeo u standardnom sustavu i uglavnom s kosturom momčadi te gotovo prvom jedanaestoricom.

Dvoboj je počeo žustro i s mnogo energije i trke uz bolju igru gostiju te opasne šanse Cristiana Ronalda i Callejona odmah po startu susreta. Međutim, njihove su prilike otišle u nepovrat, dok je na drugoj strani prvu ozbiljniju svoju i šansu svoje momčadi u mrežu Ikera Casillasa pospremio Manucho Gonçalves. Fantastični Angolac, koji igra u vrhunskoj formi u posljednje vrijeme, matirao je "Svetog Ikera" na asistenciju Alvara Rubia za 1:0 vodstvo Valladolida već u sedmoj minuti.

Igrač utakmice

Nijemac Mesut Özil bio je bez premca najbolji igrač Madriđana u pobjedi protiv Valladolida u gostima. Uz dva zgoditka, koja su bila najvažnija na susretu jer je zabio za izjednačenje od 2:2 i konačnu pobjedu od 3:2, Özil je odigrao i taktički odličnu utakmicu te je uz Karima Benzemu i Cristiana Ronalda bio neprikosnoveno najbolji igrač na terenu, uz razliku od njih što je iskoristio sve svoje prilike na najbolji mogući način - a to je naposljetku donijelo Realu i toliko željeni trijumf.

S obzirom da je Valladolid ove sezone kod kuće neporažen kada je imao vodstvo od 1:0 u utakmici, Real je brzo morao potražiti pogodak i povratak u utakmicu. Pronašao ga je ubrzo. Samo pet minuta nakon primljena zgoditka gostujući je sastav izjednačio preko Karima Benzeme, kojeg je uposlio sjajni Callejon i fenomenalna je utakmica ubrzo vraćena na početak.

Međutim, niti tu nije bio kraj furioznom početku dvoboja 15. kola Primere između ovih dvaju ekipa, jer je već u 22. minuti na stadionu u Valladolidu viđen novi pogodak. I to u mreži "Mourinhova stroja", koji je ovaj puta pokleknuo - nakon kornera. Centrirao je sjajni Nijemac u redovima domaćih, Patrick Ebert, a na njegovu je loptu najbolje reagirao ponovo Manucho Gonçalves, koji je svojim drugim golom susreta donio i Valladolidu drugo vodstvo na utakmici.

Iako je Real bio bolji poveo je Valladolid, a unatoč takvom stanju na travnjaku i nakon drugog pogotka domaćih, rezultat se do samog kraja prvog poluvremena više nije mijenjao. Ali samo do samog kraja. Jer, svi pokušaji Ronalda, Callejona i Benzeme najviše, pa onda i Özila, odlazili su u nepovrat, no, sve do 45. minute i posljednjih sekundi prvog dijela. Tada se Benzema pretvorio u asistenta i uposlio Özila, koji je pogodio iza leđa venecuelanskog vratara Hernándeza za 2:2 i konačan rezultat prvog poluvremena efikasne i vrlo uzbudljive utakmice.

Nastavak susreta, pak, ništa previše nije promijenio - dakle, Real Madrid je bio osjetno i vidljivo bolji te je sve više rastao u igri kako je vrijeme odmicalo, dok je Valladolid pokušavao kontrolirati susret te je igrao sasvim solidno, čak i vrlo dobro. No, kvaliteta gostiju bivala je sve izraženija te se manifestirala i trećim pogotkom Kraljevskog kluba sredinom drugog dijela.

Nijemac Mesut Özil bio je jedan od najaktivnijih igrača tijekom cijele utakmice, međutim više su od njega u drugom poluvremenu prijetili Benzema i Callejon na jednoj te Oscar Gonzalez na drugoj strani, ali bez učinka. Stoga je Özil uzeo stvari u svoje ruke te je u 72. minuti poentirao drugi put na utakmici. S 3:2 za Madriđane lakše je disao Mourinho, ali i cijela njegova ekipa koja ove sezone često ima problema na gostovanjima.

Do kraja susreta Kraljevski je klub iskontrolirao igru te je održao inicijativu sjajnim potezima Ronalda i Angela Di Marije, koji je zamijenio slabog i lošeg Nacha odmah po ulasku u drugo poluvrijeme. Zaredale su grubosti i žuti kartoni na terenu Valladolida, a kod Reala su se u ofenzivi probudili još i Sergio Ramos te Luka Modrić koji je zamijenio Arbelou za zadnjih pola sata okršaja te ih je odradio solidno. Kod Valladolida je nešto pokušavao još samo Oscar, dok je potpuno nestao sjajni Angolac Manucho Gonçalves, koji je i zamijenjen u 78. minuti, pa je tako uz relativno mirnu igru u završnici madridski sastav stigao do teške, ali zaslužene pobjede "na strani".

• Vugi709.12.2012. u 17:41
    Zašto ne? Nada umire posljednja, a uostalom još nije ni polovica prvenstva. Šanse su male, ali postoje.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 11:15
    Ti se ipak nadaš...
  • skembi09.12.2012. u 10:49
    Solidna utakmica, jedino se zaboravilo spomenuti golmana Valladolida Dani-a koji je u par navrata fantastično reagirao, ono u 84 minuti kad je Ramos pucao glavom... Fenomenalna parada!!!
    skembi
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 05:58
    modrić je odigrao ok, par puta povukao, par puta proigrao, evo i kod 3. gola on je poslao točno naprije za napadača. no pepe sa svojim preskakanjem igre je baš nemoguć..
  • Vugi709.12.2012. u 02:15
    Koliko ti gluposti možeš napisati, to je strašno...Ako Barca i izgubi ovu prednost, kladim se u šta hoćeš da bi se onda sakrio u mišju rupu. Balonja!