Primera División, 15. kolo, 10.12.2012, 21:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:2(0:1) Zaragoza
Zaragoza

Maj Gašparac • ponedjeljak, 10.12.2012.

Nogometaši Zaragoze u posljednjoj utakmici 15. kola španjolskog prvenstva svladali su na gostovanju Rayo Vallecano rezultatom 2:0 i napredovali na 12. mjesto na tablici. Zaragoza je povela nakon 20 minuta igre, udvostručila svoje vodstvo sredinom drugog poluvremena, a do kraja utakmice sigurno sačuvala svoje vodstvo. Ovo je bila treća pobjeda nogometaša Zaragoze na gostovanjima ove sezone i prva utakmica u kojoj nisu primili pogodak.

Domaći nogometaši aktivnije su započeli utakmicu, no prva je opasnije zaprijetila Zaragoza. U 18. minuti u dobroj prilici našao se Paco Montanes, ali njegov udarac zaustavio je na putu prema mreži branič Raya Jordi Amat.

Nedugo kasnije Zaragoza je došla do vodstva. Movilla je u kaznenom prostoru pronašao Franca Zuculinija, koji je svladao vratara Rayo Vallecana Cobena i doveo svoju momčad u vodstvo.

Nakon što su primili taj pogodak, domaćini su odmah pokušali doći do izjednačenja, no bezuspješno. Svoju najbolju priliku imali su nakon pola sata igre kada je pokušao Alejandro Domínguez, ali njegov udarac zaustavio je golman Zaragoze Roberto Jimenez. Do kraja poluvremena u dvije prilike za domaću momčad našao se i Alejandro Gálvez, no njegovi udarci nisu bili uspješni.

Domaći nogometaši vrlo motivirano su započeli i drugo poluvrijeme, ali njihovi pokušaji nisu bili uspješni, a nakon 15 minuta igre primili su i drugi pogodak. Igrala se 60 minuta kada je Apono pogodio udarcem s 18 metara i udvostručio prednost svoje momčadi.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Nogometaši Zaragoze mirno su zadržali svoje vodstvo i izborili svoju šestu pobjedu u sezoni. Ovo je bila prva utakmica u sezoni u kojoj Zaragoza nije primila pogodak i napredovala je na 12. mjesto na tablici.

U sljedećem kolu Rayo Vallecano očekuje dvoboj s Valencijom, a Zaragozu s Levanteom.