Maj Gašparac • subota, 08.12.2012.

Nogometaši Real Sociedada i Getafea podijelili su bodove u prvoj utakmici 15. kola španjolskog prvenstva odigranoj u subotu. Zahvaljujući osvojenom bodu nogometaši Real Sociedada produžili su svoj niz neporaženosti na pet, a nogometaši Getafea na četiri susreta. U kasnije odigranoj utakmici Malaga je uvjerljivo pobijedila Granadu rezultatom 4:0.

Nogometaši Getafea odigrali su 1:1 s Real Sociedadom na gostovanju u San Sebastianu. Bodom iz ovog susreta Getafe je produžio svoj niz neporaženosti na četiri utakmice, a Real Sociedad na njih pet.

Mreže na stadionu Muncipal de Anoeta su mirovale do same završnice utakmice. Prvo je Angel Lafita u 86. minuti doveo Getafe u vodstvo udarcem nakon ubačaja Jaimea Gavilana, ali na odgovor domaćina se čekalo tek pet minuta.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Carlos Martínez je pogodio nakon ubačaja Alberta de la Belle i donio bod svojoj momčadi.

U sljedećem kolu Getafe očekuje dvoboj s Osasunom na domaćem terenu, a Real Sociedad će odmjeriti snage s Granadom.

U utakmici koja je odigrana u kasnijem terminu nogometaši Malage svladali su na svojem terenu Granadu rezultatom 4:0. Nogometaši Manuela Pellegrinija u prvom poluvremenu su postigli dva pogotka, a do kraja susreta dodatno su potvrdili svoju pobjedu. Zahvaljujući ovom trijumfu Malaga je došla na četvrto mjesto na ljestvici, dok se Granada nalazi u zoni ispadanja.

Prvi su opasnije zaprijetili nogometaši Granade u 15. minuti preko Diakhatea, koji je pucao nakon kornera, a njegov udarac zaustavio je vratar Malage Willy Caballero. Nakon toga domaći nogometaši su preuzeli kontrolu na terenu i ubrzo poveli. U 27. minuti Joaquin je iskoristio proigravanje Francisca Portilla i pogodio za 1:0.

Nogometaši Malage u narednim minutama nastavili su s dobrom igrom i vrlo brzo udvostručili svoje vodstvo zahvaljujući pogotku Saviole. Do kraja poluvremena mogla je Malaga i do trećeg pogotka, ali Mainz je na vrijeme izbacio loptu u korner ispred Saviole.

U drugom poluvremenu Granada je pokušala smanjiti svoj zaostatak preko Irineyja, ali nije bio uspješan, a Malaga je u završnici došla do trećeg pogotka. Strijelac u 77. minuti je bio Camacho, koji je pogodio nakon ubačaja iz kuta Joaquina.

Do kraja utakmice domaćini su postigli još jedan pogodak. Strijelac za konačnih 4:0 je bio Santa Cruz, a asistirao mu je Diego Buonanotte.

U sljedećem kolu Granada će zaigrati protiv Real Sociedada, a Malaga protiv Seville.