Primera División, 15. kolo, 07.12.2012, 21:30 h
Espanyol
Espanyol 2:2 Sevilla
Sevilla

Josip Tolić • petak, 07.12.2012.

U prvoj utakmici 15. kola Primere Espanyol i Sevilla odigrali su na El Pratu neodlučenu utakmicu (2:2). Domaćin je dvaput vodio i bio blizu pobjede, imao i igrača više, ali nije uspio slaviti. Za goste se u strijelce upisao Ivan Rakitić koji je pogodio s bijele točke.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu u prvoj utakmici 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva u kojem je njegov klub gostovao kod Espanyola. Završilo je bez pobjednika (1:1), a Rakitić je zabio jedanaesterac za 1:1 sredinom prvog poluvremena.

Debi Javiera Aguirrea na klupi Espanyola počeo je vrlo dobro. Već u 13. minuti Joan Verdú zabio je s 11 metara nakon što je sam i izborio najstrožu kaznu.

Gosti su odgovorili na istovjetan način u 24. minuti. Stuani je u domaćem šesnaestercu srušio Cokea, a sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Rakitić koji je loptu poslao u desnu, a vratara Álvareza u lijevu stranu za 1:1.

Utakmica je dodatno dobila na draži pred sam kraj prvog dijela, kada je Reyes dobio drugi žuti karton i ostavio Andaluzijce s desetoricom.

U 60. minuti Katalonci su iskoristili brojčanu premoć kada je Simao poentirao glavom. Utakmica je išla prema pobjedi domaćina koji se bore za ostanak, no onda je u sudačkoj nadoknadi sijevnula akcija Navas-Negredo nakon koje je gostujući napadač donio vrijedan bod momčadi Míchela Gonzáleza.

• :))08.12.2012. u 21:36
    Hajmo Josipe promijeniti kraj prvog paragrafa: "Završilo je bez pobjednika (1:1)"
    :))
  • Tizzou08.12.2012. u 12:55
    Cudi me da Rakiticu jos uvijek daju da puca penale :)
    Tizzou
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 10:12
    Stvarno nevjerojatno, ne sjećam se kad su zadnji put završili utakmicu sa 11 igrača.
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 09:45
    Sevilla nema šanse ako u prvenstvu ako ne počnu primati manje kartona, imaju masu crvenih kartona, niti mogu dobiti utakmice, niti imaju igrače za igrat onu sljedeću. Moraju poradit na tome da se suzdrže od tolikih startova