Premiership, 16. kolo, 10.12.2012, 21:00 h
Fulham 2:1 Newcastle
Newcastle

Fulham prekinuo golgeterski post i pobijedio Newcastle

Ante Zovko • ponedjeljak, 10.12.2012.

Pogodak Huga Rodallege osigurao je Fulhamu prvu premierligašku pobjedu u osam posljednjih utakmica u 16. kolu. Mladen Petrić propustio je završnici povećati rezultat u korist domaćih.

Fulham je postigao prve ligaške golove od 18. studenog i prekinuo niz bez pobjede koji je trajao od 20. listopada. Mladen Petrić igrao je posljednjih desetak minuta i bio blizu atraktivnog pogotka.

Nakon više od pet sati bez gola, u 19. se otvorilo Sidwellu. Pomoglo mu je odbijanje od Williamson, što je prevarilo vratara Krula, preko kojeg je lopta prešla. Obje su momčadi imale sjajne prilike za još jedan gol. Prvo Krul brani Berbatovu na gol-liniji, a Riether čisti s druge strane pokušaj Baa poslije njegova prodora u šesnaesterac.

Newcastle nije rekao zadnju, vidjelo se to u prvom dijelu, i u 52. Ben Arfa sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora hvata Schwarzera na krivoj nozi.

Nakon što je Sidwell zapucao ravno u Krula u 61. minuti, u 62. Rodallega zabija za 2:1 glavom s peterca na ubačaj Duffa iz slobodnog udarca.

Gosti nisu odustajali, nisu se htjeli pomiriti s porazom, pa Coloccinijev udarac pogađa prečku u 68. Mladen Petrić ušao je 82. i par minuta kasnije umalo osigurao pobjedu Fulhamu. Gađao je iz daljine, svladao Krula, ali i njemu se ispriječila prečka.