Josip Piršljin • nedjelja, 09.12.2012.

U 16. kolu talijanske Serie A hrvatski napadač Ante Vukušić zabio je svoj prvi gol za Pescaru koja je s 2:0 pobijedila Genou i pobjegla sa zadnjeg mjesta. Juventusu je bio dovoljan jedan gol za slavlje na Siciliji, a Milan je njegovog gradskog suparnika uvjerljivo pobijedio u Torinu.

Pescara je nakon četiri uzastopna poraza konačno nekoga pobijedila i uspjela pobjeći sa zadnjeg mjesta na tablici. U 12. nastupu za jadranski klub konačno je zabio i hrvatski napadač Ante Vukušić koji je u 74. minuti potvrdio pobjedu nad sastavom iz Genove.

U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a Pescara je do vodstva došla u 53. minuti. Dobro odigranu akciju završili su Weiss i Abbruscato. Slovački reprezentativac bio je asistent i dvadesetak minuta kasnije kada je uposlio Vukušića za njegov prvijenac u dresu Pescare otkad je napustio Hajduk.

Juventus je prošao teško gostovanje na Siciliji kod Palerma. Samo jedan gol bio je dovoljan prvaku i lideru da odnese sva tri boda. Utakmicu je obilježio i povratak Antonija Contea na klupu Stare dame nakon četveromjesečne suspenzije.

U prvom poluvremenu nije bilo golova niti na jednoj strani. Juventus je držao loptu u svom posjedu i par puta zaprijetio, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi vrata Ujakanija. I Palermo je imao svoje šanse, ali Buffon je ostao "čiste mreže".

Pet minuta nakon početka nastavka Bianconeri su uspjeli zabiti vodeći gol. Sjajnu akciju završio je Lichtsteiner nakon što mu je Vučinić proslijedio loptu petom. Juventus je zadržao vodstvo do kraja, a u tome mu je pomogao Morganella koji je u sastavu Palerma zaradio isključenje nakon drugog žutog kartona u 75. minuti.

Hrvatski napadač Igor Budan još je jednom ostao na klupi cijelu utakmicu, Gasperini ga nije uvodio u igru.

Milan je uspio povezati tri pobjede u domaćem prvenstvu. Rossoreni su gostovali u Torinu kod istoimenog domaćina i svladali gas 4:2. Na taj su se način popeli na sedmo mjesto, ali za Romom, Fiorentinom i Lazijem zaostaju pet bodova.

U 28. minuti Torino je poveo kada je Santana vrlo lijepo zaobišao Ameliju i poslao loptu u mrežu. Domaći su uspjeli izdržati s vodstvom samo do 40. minute kada je izjednačio Milanov Brazilac Robinho. Na asistenciju De Sciglija vrlo je lukavo prevario domaćeg braniča i zakucao loptu pod gredu.

U 53. minuti gosti su preokrenuli rezultat kada je Nocerino spretno reagirano na odbijenu loptu koju je Gillet pokušao izbaciti, ali ona je došla na glavu napadača koji je šalje u mrežu. Manje od deset minuta prošlo je prije nego što je Milan zabio novi gol. Pazzini je braniča Torina maknuo s puta i snažnim udarcem našao put prema mreži.

Utakmica nije mogla proći bez pogotka najboljeg strijelca lige El Shaarawyja, no puno mu je u tome pomogao vratar Gillet. Kada se činilo da će uhvatiti jednu laku loptu, Belgijancu je ispala iz ruke, a napadač Milana je dobro reagirao. Pred kraj je Torino samo uspio smanjiti preko Bianchija.

Siena je od 16. kola posljednja momčad talijanskog prvenstva. Crno-bijeli su na domaćem terenu izgubili od Catanije s 3:1 premda su poveli već u desetoj minuti preko Rosine. Za Sienu je kobno bilo drugo poluvrijeme u kojem je primila čak tri gola. Najprije je za Sicilijance izjednačio Castro, a potom je pitanje pobjednika s dva pogotka riješio Bergessio.

Chievo je nakon slavlja protiv Genoe uspio pobijediti i Cagliari na gostovanju. Žuto-plavi su time preskočili svoje suparnike i približili se sredini prvenstvene ljestvice. U prvom dijelu nije bilo golova, no u nastavku su gosti zabili dva. U 67. minuti strijelac je bio Paloschi, a tri minute prije kraja tri boda Chieva potvrdio je Francuz Thereau.

• Obrisan korisnik09.12.2012. u 20:03
    Čestitke Vukušić na golu, ali ovaj komentar @catalonia je hahaha dobar dobar, ima barem 25 boljih od Vukušića, bez obzira na to je li naš :)
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 19:31
    vukušić je u top 5 napadača serie a
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 18:18
    di su hejteri danas, zadnji put ih je malo vise pljuvalo po vukusicu, sad samo ovaj 4 komentara ispod
    U 28. minuti Torino je poveo kada je Santana vrlo lijepo zaobišao Gilleta i poslao loptu u mrežu. hmmm a da ne brani Gillet za Torino? :)