Inter
Inter 2:1 Napoli
Napoli

Josip Piršljin • nedjelja, 09.12.2012.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 16. kola Serie A međusobni susret odigrali su druga i treća momčad na tablici. Inter je na Giuseppe Meazzi ugostio Napoli i pobjedom 2:1 ponovno postao prvim pratiteljem lidera Juventusa. Nerazzurri su u prvom dijelu imali 2:0, a u nastavku su unatoč snažnom pritisku gostiju primili samo jedan gol.

Andrea Stramaccioni je u zadnju liniju postavio samo trojicu igrača, a čak pet u vezni red. Priliku u napadu dobili su Milito i Cassano, hrvatski igrač Marko Livaja nije dobio priliku. Napoli je igrao u nešto ofenzivnijoj postavi s Cavanijem, Hamšikom i Insigneom u prednjoj liniji.

Nerazzurri su vrlo rano došli do početnog vodstva, već u osmoj minuti. Cassano je ubacio iz kornera, a vrlo lijep gol iz voleja postigao je Guarin. Potpuno je zakazala obrana gostiju koja je Kolumbijca ostavila samog i prekasno reagirala.

Inter nije nastavio s pritiskom nakon dolaska u vodstvo, već je bolje zaigrao Napoli. Nebeskoplavi su imali nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je propustio realizirati Cavani u 27. minuti kada mu je Insigne centrirao, a Urugvajac je glavom s nekoliko metara promašio cijeli gol.

Pred kraj prvog dijela, u 39. minuti, Inter je praktički iz druge prave prilike došao do 2:0. Strijelac prvog gola Guarin ovog je puta asistirao Militu koji je ušao u kazneni prostor gostiju i okružen dvojicom braniča poslao preciznu loptu prema De Sanctisu. Vratar Napolija to nije mogao obraniti, te je Inter na odmor otišao s dva gola razlike.

Walter Mazzari je odlučio "baciti sve karte u napad", na poluvremenu je u igru uveo Pandeva i Džemailija, te je Napoli gotovo cijeli drugi dio proveo napadajući gol Handanoviča. Inter se branio, u pojedinim trenucima vrlo žestoko, a uspio je primiti samo jedan gol.

U 54. minuti Napoli je doslovno ugurao loptu u mrežu slovenskog reprezentativca. Velika je gužva bila u petercu, pokušavao je u dva navrata Pandev, Handanovič je uz pomoć braniča izvadio loptu, ali ona je došla do Cavanija koji ipak smanjuje na 2:1. Gosti ipak nisu uspjeli izvući više od tog, pokazalo se počasnog gola.

• soecc11.12.2012. u 09:55
    Ne kužim zašto nitko ne napiše da je gol Napolija pao nakon ofsajda Pandeva? Na 2:29 se lijepo vidi, a smrad Mazztari se još žali na suce?
    soecc
  • Obrisan korisnik10.12.2012. u 14:33
    odlična tekma guarina.dobar je igrač.a realizacija milita,nemam riječi.pravi kralj šesnaesterca.
  • Obrisan korisnik10.12.2012. u 09:23
    odlična utakmica za gledanje, ali da sam ja moratti još sinoć bi spušio otkaz ovom stramaćoniju zbog bunkrečine u 2. pol.. inter nema tu kvalitetu za pobijeđivanje u serijama, pogotovo na terenima kao što je atalantin (inače rivalitet skoro ko inter-milan, to je praktički 3. milanski klub, bergamo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.12.2012. u 08:41
    Guarin je trenutno jedan od najboljih igrača Intera. Kako je dans odigrao pa to je strašno, bori se za svaku loptu sa 100% a još je i tehnički odličan, jedno od boljih Interovih pojačanja u zadnje dvije do tri godine.
  • Obrisan korisnik10.12.2012. u 07:58
    To je ludi Inter kad ih otpišeš dobiju onda dođe Catania i Atalanta i ne bi dobili da 3 dana igraju. Sada ćemo viditi protiv Lazia u sljedećem kolu mogu li nastaviti.