Siscia
Siscia 28:22 Karlovac

Siscia slavila u derbiju i vratila se na vrh ljestvice

Iz Siska:Branimir Korać • srijeda, 12.12.2012.

U zaostalom susretu 13. kola rukometaši Siscije svladali su na svom parketu u derbiju Karlovac s 28:22 i tako se vratili na vrh ljestvice. Gosti su 40 minuta držali rezultatsku neizvjesnost, međutim u drugom dijelu je Siscia bila znatno bolja i slavila je na krilima odlične obrane i vratara Luke Bumbaka...

Siscia - Karlovac 28:22 (11:9)

Premijer liga, 13. kolo

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 300

Suci: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica

Siscia: Mario Tomić 2, Dario Žarković, Tomislav Balić, Nikola Raič 2, Tihomir Baltić 5(4), Josip Crnić 8, Luka Bumbak (22 obrane), Tomislav Nuić 6, Janko Kević 4, Petar Čutura, Filip Nikić, Marko Kobetić, Mario Prišek 1(1), Danijel Palaić, Matija Bilušić.
Trener: Josip Ražić

Karlovac: Vuko Borozan 1, Luka Cindrić 4, Tomislav Huljina 6, Matej Ribar, Marko Štrucelj 1, Dino Rački 3, Miodrag Višnjić, Dominik Smojver 2, Dragomir Požega 1, Dino Štrucelj 1(1), Borna Hadrović, Andrej Obranović, Ivan Bačić 3, Denis Karić, Antonio Glumac, Luka Prezelj (12 obrana).
Trener: Dinko Đanković.

Sedmerci: Siscia 4/5, Karlovac 1/3

Isključenja: Siscia 8 minuta (Tomić 2, Balić, Kević), Karlovac 8 minuta (Borozan, Rački, Hadrović, Bačić)

Crveni karton: Dragomir Požega (10')

Derbi 13. kola Premijer lige rukometaša igran je u Sisku gdje su se sastali stari znanci Siscia i Karlovac. Uvijek tvrde i neizvjesne utakmice ova dva kluba obilježile su njihovu povijest igranja u najvišem hrvatskom rukometnom rangu, a sada je ulog bio još veći jer je pobjednik dolazio nadomak završavanja godine na prvom mjestu.

Karlovčani su u Sisak doputovali daleko od idealnog stanja, u subotu su imali pravu avanturu na putu do Bjelovara, na kraju je susret prebačen za nedjelju, a umorni Karlovčani upisali su težak poraz od 11 golova razlike. Tek što su se uspjeli osvježiti, čekalo ih je novo teško gostovanje na kojem im je vrlo brzo sve krenulo nizbrdo.

Josip Ražić: "Ušli smo nervozno u utakmicu jer smo znali koliko je velik ulog. Karlovac je izgubio u prošlom kolu vrlo visoko u Bjelovaru i u Sisak su doputovali tražeći iskupljenje za taj poraz. Dobro smo ih odskautirali i znali smo da će nam igrati i tu obranu 3-2-1 gdje ćemo imati prostora na krilima i to smo iskoristili u drugom dijelu kada smo se potpuno razigrali. Treba svakako istaknuti našu odličnu obranu, još jednom smo potvrdili da smo obrambeno najbolja momčad lige, primili smo svega 22 gola, Luka Bumbak je bio odličan i svim igračima treba čestitati na odličnoj igri. U subotu imamo još jednu vrlo važnu utakmicu, čekamo Zamet i tu također želimo pobjedu."

Prvo poluvrijeme obilježile su vrlo dobre obrane i odlični vratari. Na strani Siscije briljirao je Luka Bumbak koji je u prvih 30 minuta skupio deset obrana i u tom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu gdje je do kraja susreta upisao čak 22 obrane uz dva obranjena udarca sa sedam metara. Vrlo dobar je bio i na drugoj strani Luka Prezelj koji je na poluvremenu imao osam obrana te do kraja susreta 12.

Već nakon deset minuta igre gosti su ostali bez jednog od svojih važnijih igrača Dragomira Požege koji je zaradio izravni crveni karton zbog starta nad Jankom Kevićem. Bio je to više nespretan i nesretan start u kojem je Požega prilikom skok-šuta Kevića udario rukom u lice lijevog vanjskog Siscije i sudac ga je isključio.

Nakon toga Siscia radi seriju 4:1 i prvi put se odvaja na 7:4 te do kraja prvog dijela ne dopušta Karlovčanima na dolazak na manje od gola zaostatka.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Siscije 11:9, a u drugom dijelu se igralo gola na gol sve do 40. minute kada Tomić, Crnić, Raič i Nuić podižu na 19:14 i dovode Karlovčane u prilične probleme.

Posljednju priliku za povratak u utakmicu Karlovčani su propustili kod rezultata 20:17 kada Smojver u dva kontranapada griješi što domaćin kažnjava preko Baltića i odličnog Crnića te se ponovno odvaja.

Do kraja susreta više nije bilo problema za Siščane koji su lakoćom priveli meč kraju i na kraju slavili 28:22.

Ovom pobjedom Siscia se vratila na vrh ljestvice i tako nastavila niz pobjeda. Priliku da ga produže imat će već u subotu kada ponovno u Sisku igraju protiv momčadi Zameta.