Premijer: Prvi bod Varteksa u sezoni, Porečani pregazili Veprove

Ivan Dominik • nedjelja, 02.12.2012.

U 13. kolu Premijer lige, koje još uvijek nije kompletirano, odigrano je šest utakmica u kojima su tri puta slavili domaćini, dvaput gosti, a jedna je utakmica završena i neriješenim ishodom. Vodeći je ostao Karlovac ispred Dubrave i to uz utakmicu manje, dok je unatoč premijerno osvojenom bodu u Premijer ligi Varteks Di Caprio ostao posljednja momčad prvenstva.

Na samom startu 13. kola rukometne Premijer lige Buzet je tijesno svladao Goricu, a potom je za novu radost u Istri i Poreč nadjačao drugoplasiranu momčad prvenstva, Dubravu, i to velikom pobjedom od devet golova razlike. Bjelovar je također bio uvjerljiv - protiv Splita, a Zamet je svladao Vidovec u gostima. Priča kola je definitivno remi Varteks Di Caprija i Medveščaka u Varaždinu, kojim je domaćin došao do prvog boda u sezoni nakon 13 odigranih utakmica, a u posljednjoj utakmici dana Marina je na svom parketu pretrpjela iznenađujuć poraz od vinkovačke Spačve.

Za kompletiranje 13. kola Premijera preostala je još utakmica Siscije i Karlovca u Sisku, koja je zakazana za srijedu 12. prosinca ove godine...

Istrani prejaki na svojim terenima za kontinentalne suparnike

U Istri je proteklog vikenda bilo veselo što se rukometa tiče jer su njena dva najbolja rukometna kluba u Premijer ligi upisala važne pobjede. Prvo je Buzet obradovao svoje navijače domaćom tijesnom pobjedom nad jakom Goricom uz rezultat 33:32. Vrlo izjednačena utakmica na poluvremenu je imala rezultat 17:16 za domaćine, koji su u drugom dijelu pobjedu teško potvrdili u infarktnoj završnici te golovima Vukelića i Kozine u posljednjih pet minuta upisali konačan trijumf.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Bruno Kozina s nevjerojatnih i fantastičnih 13 golova te Marin Vukelić sa sedam zgoditaka. Vratarski dvojac Buzeta skupio je 11 obrana, od čega je odlični Aleks Jović imao devet. Kod gostiju iz Velike Gorice istaknuli su se Hrvoje Ceković s devet pogodaka i Darijo Debeljak s dva manje, dok su golmani imali ipak nedovoljnih, ali solidnih deset obrana.

Porečani su, pak, bili uvjerljivo bolji od gostujuće Dubrave, koja je poražena visokim rezultatom, premda je u Istru stigla kao lagani favorit, s obzirom na drugu poziciju ligaškog poretka i sjajne igre tijekom cijele dosadašnje sezone. No ipak, u srazu s Porečom Dubrava je ostala bez šansi te su u prilično jednosmjernoj utakmici domaćini slavili rezultatom 38:29. Već na pauzi je Poreč vodio 20:14, a kao i u prvom dijelu prednost je rasla razmjerno s vremenom te se zaustavila na "plus devet".

Najbolji pojedinac kod Poreča bio je sjajni prvi vratar Tomislav Sladoljev, koji je skinuo čak 17 lopti Veprovima, dok su u napadu za domaćine najviše zabijali Stefan Vujić i Rudolf Čužić s 11 odnosno šest pogodaka. Najubojitiji topnik Dubrave bio je srednji vanjski, Zagrebaš Ante Kaleb, sa sedam golova, a pridodao mu se vratarski dvojac Igor Totić - Tin Badžek s 13 obrana te Tomislav Kljajić i Ivan Dumenčić, svaki s po pet pogodaka.

Prvi bod Varteksa u sezoni, Bjelovar uvjerljiv protiv Splita

Varteks Di Caprio konačno je, u 13. kolu Premijer lige, stigao do prvog boda u sezoni i to još više produbivši krizu Medveščaka. Zagrebački su Medvjedi gostovali u Varaždinu kod slabašnih domaćina i "fenjeraša" lige, ali nisu unatoč silnom trudu uspjeli slaviti protiv domaćina, koji su očito u rastućoj formi. U efikasnoj i teškoj utakmici Varteks je na odmor odnio prednost od 18:15, ali je onda proigrao i gostujući sastav, koji je naposljetku izvojevao remi uz rezultat 32:32.

Deset obrana imali su golmani Varteksa, dok su gostujući vratari imali samo sedam. Za Varaždince je najviše pogodaka, njih devet, zabio Mario Breljak, dok su po šest dodali Mihael Marenčić i Marko Težak. Kod Medvjeda su najefikasniji bili Marko Gotovac sa sedam te Ante Tokić i Hrvoje Marinčić s po šest zgoditaka, ali je na kraju neriješen rezultat bio i najrealniji.

Bjelovarčani su u svojoj dvorani bili sigurni protiv Splita, koji je već tradicionalno sklon oscilacijama, padovima u igri koja ionako nije bogzna kako dobra te lošijim predstavama. Mlada ekipa Splićana nije uspjela parirati raspoloženom Bjelovaru, koji je veliku prednost od 21:12 s poluvremena pretvorio u konačni trijumf od velikih 40:29, vodeći tijekom cijele utakmice.

Najbolji pojedinac iz pobjedničkog sastava bio je Igor Gašparović s devet golova, a po sedam su dodali Ivan Horvat i stopostotni Tin Kontrec, dok su vratari imali zajedničkih 17 obrana. Najveći problem za njih predstavljali su Natko Merhar i Josip Vranković s po sedam golova, dok su Splitovi golmani imali mizernih sedam obrana. Oliver Lušić poentirao je pet puta za Splićane.

Zamećani uspješni i u Vidovcu, Marina pala kod kuće protiv Spačve

Riječki Zamet se nakon remija i poraza u posljednja dva kola Premijer lige vratio na pobjednički kolosijek trijumfom u Vidovcu protiv domaće i istoimene ekipe. Riječani su gotovo cijelu utakmicu vodili i bili bolji, na poluvrijeme su odnijeli "zalihu" uz rezultat 16:13, što se na kraju manifestiralo konačnom pobjedom Zameta uz rezultat 28:24, bez većih peripetija i turbulencija na susretu.

Do lagane pobjede momčad Irfana Smajlagića i Valtera Matoševića vodio je Marin Kružić s pet svojih pogodaka, dok je kolektivno Zamet bio izuzetno jak i raspoložen; zabijali su gotovo svi igrači, a vratarski je par imao 16 obrana. Poraženi Vidovec pokušao je odgovoriti s 12 obrana Alena Grda i šest golova Ivana Sršena, no sve to je bilo nedovoljno za novu domaću pobjedu inače vrlo dobrih Vidovčana.

Posljednju utakmicu kola za vikend odigrale su momčadi Marine i Spačve u Kaštel Starome u nedjelju navečer. Očekivana je bila laka pobjeda Kaštelana, međutim, u napetoj se i tijesnoj utakmici dogodilo nešto sasvim obratno. Iako su domaćini tijekom cijelog prvog dijela vodili, i to s do šest pogodaka razlike, te su na odmor odnijeli rezultat 18:14 - u nastavku je Spačva sve preokrenula u svoju korist. Vinkovčani su se furioznom igrom u napadu i vrhunskom obranom do ulaska u posljednjih deset minuta vratili u egal, a onda su došli i do blage inicijative i vodstva.

No, Marina se držala u egalu, u koji se stalno vraćala, sve do posljednje minute i rezultata 28:28, ali onda u posljednjim sekundama dvoboja za konačnih 29:28 i pobjedu Slavonaca pogađa Mile Mišić i zaključuje priču u Kaštelima. Za pobjedu sjajne Spačve najviše su zaslužni osim Mišića bili Antonio Rimac na vratima sa 16 obrana te Goran Đuricin s nevjerojatnih deset golova iz 13 udaraca. Marinu su predvodili Marko Vukić s osam i Matko Bujas sa sedam zgoditaka, Petar Topić zabio je pet puta, dok su vratari imali nedovoljnih 11 obrana.

• Obrisan korisnik04.12.2012. u 08:29
    '''''''''''''dok su Splitovi golmani imali mizernih sedam obrana'''''''''''''''''........................????????????????..........................kako 'jedan od najboljih kadetskih vratara' ima 3/21 obrane?