Premiership, 17. kolo, 15.12.2012, 13:45 h
Newcastle
Newcastle 1:3 Manchester City
Manchester City

Josip Tolić • subota, 15.12.2012.

U prvom susretu 17. kola Premier lige Manchester City slavio je na gostovanju kod Newcastle Uniteda 1:3. Pogocima Sergija Agüera i Javija Garcíje gosti su na predahu imali dva pogotka prednosti; Demba Ba vratio je nadu početkom nastavka, ali Yaya Touré 12 minuta prije kraja riješio je svaku sumnju u pobjednika.

Već je rana faza utakmice nagovijestila da će branitelji naslova gostovanje na St. James' Parku proći bez bilo kakvih šokova. Igrala se deseta minuta kada je Samir Nasri pokrenuo akciju za pogodak.

Uposlio je Yayu Touréa koji je Sergiju Agüeru ostavio lagan zadatak iz blizine ugurati loptu u praznu mrežu, a domaći branič Davide Santon samo je pogledom ispratio gostujuće vodstvo. Argentincu je to bio prvi ligaški gol na gostovanjima nakon dva i pol mjeseca.

Nova loša reakcija Santona Građanima je otvorila vrata i drugog pogotka šest minuta prije pauze. Nakon udarca iz kuta Talijan nije uspio glavom izbiti loptu s gol-linije i razveselio strijelca Javija Garcíju.

Tračak nade za Svrake ukazao se u prvim minutama nastavka. Demba Ba poentirao je glavom nakon asistencije Coloccinija. Ipak, pogodak se na kraju pokazao samo utješnim jer je Touré odličnu partiju u Newcastleu zaključio pogotkom u 79. minuti, trećim u posljednja dva susreta s crno-bijelima.

Pobjedom se City približio gradskom rivalu Unitedu uoči sraza Vragova i Sunderlanda na Old Traffordu, a Newcastle se približio opasnoj zoni sa 17 bodova.