Premiership, 17. kolo, 17.12.2012, 21:00 h
Reading
Reading 2:5 Arsenal
Arsenal

Ante Zovko • ponedjeljak, 17.12.2012.

Pobjedom 5:2 u Readingu u 17. kolu Premier lige Arsenal je skočio na petu poziciju, ponajviše zahvaljujući trostrukom strijelcu Santiju Cazorli.

Reading, koji je pao na posljednje mjesto, u posljednje dvije utakmice u Premier ligi na svojem Madejskom primio je ukupno devet golova, 13 u ovom mjesecu. Arsenal pak napada Ligu prvaka jer se približio četvrtom Tottenhamu na samo dva boda.

Jednosmjerni susret riješen je već u prvom poluvremenu u kojem su Topnici uspjeli realizirati tri od mnoštva prilika. Podolski prihvaća asistenciju Gibbsa u 13. minuti, koristi slabo pokrivanje domaćih braniča i posprema prvu loptu u mrežu.

Samo je Adam Federici držao Reading u igri, ali poslije pola sata i vratar je morao dvaput popustiti u dvije minute. Podolski ubacuje Cazorli koji glavom podiže na 0:2, a u 32. uklizava poslije dobre akcije Podolskog i Gibbsa koji su mu namjestili realizaciju.

Sličan scenarij ponovio se poslije sat vremena igre. Walcott Podolskom, Nijemac vraća Španjolcu koji iz slične pozicije s lakoćom postiže svoj treći pogodak.

Iako nije imala mnogo posla, to nije bio razlog da Arsenalova obrana ne zabrlja. Gibbs u 65. minuti predaje loptu Tabbu, ovaj dodaje Le Fondreu koji zaobilazi Szczesnyja i smanjuje na 1:4. U 69. je već bilo 2:4. Robson-Kanu sjajnom je loptom raspolovio gostujuću obranu, a Kebe s lakoćom matira Poljaka.

Da se situacija ne zakomplicira preko svake mjere, pobrinuo se Walcott poslije poduže akcije. Cazorla je ovaj put asistent, a engleski reprezentativac smješta loptu u kut.

• Obrisan korisnik18.12.2012. u 12:10
    cazorlica,gibbs i podolski odigrali svjetski.odlična igra arsenala.napokon su odigrali kako doliči ali nisu mogli bez ta dva primljena gola.ne smiju se dozvolit takvo opuštanje.