Ante Zovko • subota, 15.12.2012.

Razlika od tri boda između dva Manchestera nije dugo potrajala. Manchester United s lakoćom je pobijedio Sunderland 3:1 i ponovno pobjegao na šest bodova. Liverpool je imao najbolju namjeru pobijediti Aston Villu i bacio se "na glavu" za nju, ali je grubo prizemljen. Sjajnim kontrama gosti iz Birminghama pobijedili su 3:1 na Anfieldu. QPR slavi prvu pobjedu sezone.

Kapetan Nemanja Vidić odigrao je posljednjih dvadesetak minuta za Manchester United koji je protiv Sunderlanda upisao jednu od lakših pobjeda ove sezone.

Utakmica se razvijala kako se moglo i očekivati. United je odlučio što prije riješiti pitanje pobjednika nametnuvši se brojnim sitnim dodavanjima i pritiskom kad bi Sunderland dobio loptu u svoj posjed.

Bilo je potrebno manje od 20 minuta da Vragovi preuzmu potpunu kontrolu nad rezultatom. Young je u 16. sjajno kreirao sebi prostor za ubačaj prema Van Persieju riješivši se dva čuvara, a napadač je zabio loptu odbijenu u njegovu smjeru. Cleverley i Carrick u 19. odigravaju dupli pas pred šesnestercem, a Cleverley ulazi u njega i pogađa suprotni kut za 2:0.

United je mogao pošteno rezultatski unakaziti Sunderland u prvom poluvremenu, ali Rooney i društvo nizali su promašaje. Sve do 59. minute, kada Young gura loptu Van Persieju, a on je s osjećajem gura pored Bramblea. Rooney je spremno dočekao i poentirao uz malu pomoć Colbacka.

Sunderland je dobio mnoštvo prilika za realizaciju u drugom poluvremenu. Iskoristio je jednu u 72. kad je Sessegnon prebacio prema Campbellu za pogodak glavom.

Liverpool je svojim 24. udarcem prema golu postigao prvi pogodak na utakmici protiv Aston Ville. No, tada je već gubio 0:3. Gosti su bili sjajni u kontrama i iskoristili sve što su Redsi ponudili, pogotovo njihova obrana.

Villa se gotovo pola sata praktički samo branila na svojoj polovici dok je Liverpool jurio po vodstvo, ali je dobio hladan tuš kad je u 27. minuti Benteke u pravom rpavom napadu zabio s dvadesetak metara uz pomoć stative.

Strijelac deset minuta kansije odigrava dupli pas s Weimannom, a ovaj gura loptu ispod Reine za udvostručenje šokantnog vodstva.

Redsi su nastavili bezglavo napadati, ali bez konkretne ideje kako do gola, čak i s povratnikom Suarezom u sastavu. Goste nije bilo briga za domaće probleme, pa su u 50. utrpali treći gol. Benteke se prošetao po sredini terena kroz obranu i lagano zabio.

Slabu utjehu, ako i to, Liverpoolu je donio Gerrard skrenuvši u 88. Johnsonov udarac u mrežu. Dio gledatelja tada je već bio na putu kući poslije još jednog razočaranja od strane njihovih ljubimaca.

S jednim sretnim i jednim prelijepim pogotkom Taarabta, Queens Park Rangersi protiv Fulhama upisali su prvu pobjedu ove sezone i obnovili nadu da ipak mogu izbjeći ispadanje. U 52. minuti napadač je dobio loptu u prostor i opalio iz daljine. Nije bilo precizno, ali se odbilo o Hangelanda i završilo u mreži.

U 68. je postigao jedan od najljepših golova sezone. Uzeo je loptu na svojoj polovici, stigao do ruba šesnesterca i vanjskom stranom desne kopačke zavrnuo u kut gola. Mladen Petrić, koji je bio u igri posljednjih pola sata, u 88. je uspio smanjiti na 2:1 uz pomoć odbijanja o Faurlina. Izjednačenja nije bilo i Redknappova momčad izbjegla je mogućnost da postane prva u 117 godina engleske elitne nogometne lige koja nije pobijedila u prvih 17 utakmica.

Nikica Jelavić zaprijetio je nekoliko puta u svojih 90 minuta Stoke Cityju koji je primio tek treći gol na svojoj Britanniji u remiju 1:1 s Evertonom. Kapetan Jones donio je glavom izjednačenje poslije poluvremena nakon što su domaći, koji su u nizu od 15 utakmica bez poraza kod kuće, poklonili gostima vodstvo. Shawcross je skrenuo ubačaj Pienaara i matirao svog vratara.

Norwich je s 2:1 protiv Wigana upisao upisao petu uzastopnu domaću pobjedu. Pilkington je donio vodstvo Kanarincima u 15. minuti snažnim udarcem, a Maloney je poravnao netom poslije odmora. Hoolahan je sredinom drugog dijela glavom osigurao nova tri boda kojima je Norwich produžio svoj ukupni niz neporaženosti na deset utakmica.