Bundesliga, 17. kolo, 15.12.2012, 18:30 h
Schalke 04 1:3(1:2) Freiburg
Freiburg

Nova "pljuska" za Schalke: Freiburg u Gelsenkirchenu slavio s 3:1

Igor Šestak • subota, 15.12.2012.

Nogometaši Schalkea doživjeli su novi poraz, četvrti u posljednjih šest kola Bundeslige. Iako su poveli, s 3:1 su ih u Gelsenkirchenu nadigrali igrači Freiburga, a posebno raspoložen bio je Jan Rosenthal s dva vrlo lijepa pogotka. Freiburg se dobrim rezultatima u posljednje vrijeme popeo sve do pozicija koje vode u Europsku ligu, a trenutno je jedno mjesto iznad Schalkea.

Posljednje jesensko kolo Bundeslige Schalke je dočekao opterećen slabom formom i rezultatskom krizom. U posljednjih pet utakmica osvojio je tek dva boda, a u goste mu je stigao Freiburg, momčad iz sredine tablice koja je u posljednjih pet kola osvojila čak deset bodova. Huubu Stevensu dodatne su probleme stvorili izostanci Papadopoulosa, Afellaya i Jonesa, dok gosti nisu imali značajnijih izostanaka. Hrvatski napadač Ivan Santini ostao je na klupi Freiburga svih 90 minuta.

Rudari su dobro otvorili utakmicu i već u ranoj fazi nekoliko puta na iskušenja stavili gostujućeg vratara Baumanna. Dobru su igru okrunili pogotkom u 20. minuti. Dugu loptu iz obrane je poslao Uchida, a Holtby i Farfan su sami izašli pred Baumanna. Mladi veznjak nesebično je poslužio Peruanca koji je morao samo ubaciti loptu u praznu mrežu.

Činilo se tada da je Schalke na dobrom putu da polusezonu završi uspješno, ali šok za navijače u Gelsenkirchenu stigao je šest minuta nakon vodećeg pogotka. Kruse se probio po lijevoj strani, odlično vidio dolazak Rosenthala i uposlio ga na rubu kaznenog prostora vrlo preciznim dodavanjem. 26-godišnji Nijemac nije oklijevao, već je pucao iz prve i pogodio sami donji kut Hildebrandovih vrata.

Situacija se za domaćine dodatno pogoršala u 29. minuti kada je zbog ozljede iz igre morao Uchida, a samo tri minute kasnije Freiburg je došao do vodstva. Zanimljivu su kombinaciju izveli Kruse i Schmid, ali najzaslužniji za pogodak je domaći stoper Matip koji je početnički promašio loptu i omogućio Schmidu da izađe sam pred Hildebranda.

Novu "pljusku" Schalke je dobio nakon 15 minuta igre u nastavku, a ponovno je domaća obrana odigrala veliku ulogu. Pogriješili su domaći braniči kod iznošenja lopte iz vlastite polovice, Caligiuri je uposlio Rosenthala, a on vrlo lijepo pogodio suprotni Hildebrandov kut. Schalke se na sve načine pokušavao vratiti u utakmicu, no u tome nije uspio.

Deset minuta prije kraja dvoboja sudac Stieler, pokazao je dva crvena kartona. Prvo je u 81. minuti drugi žuti karton zaradio dvostruki strijelac Rosenthal, a samo minutu nakon njega ista je sudbina zadesila Huntelaara nakon jedne prilično dvojbene situacije u Freiburgovom šesnaestercu. U igri deset protiv deset rezultat se više nije mijenjao.

Freiburg je s nova tri osvojena boda preskočio Schalke na tablici i trenutno drži šestu poziciju koja vodi u Europsku ligu. Zimska stanka u Freiburgu će zasigurno biti ugodna, a s olakšanjem će ju dočekati u Gelsenkirchenu pitajući se što je pošlo krivo u završnici polusezone.