Bundesliga, 17. kolo, 16.12.2012, 17:30 h
Werder Bremen
Werder Bremen 1:1 Nürnberg
Nürnberg

Werder dominirao protiv Nürnberga, ali bod spasio spornim pogotkom dvije minute prije kraja

Damir Žbulj • nedjelja, 16.12.2012.

Zaključen je jesenski dio njemačke nogometne Bundeslige! Nastavak slijedi 18. siječnja, a prvi će u novoj godini u akciju Schalke i Hannover. Posljednji susret 17. kola u Bremenu su odigrali Werder i Nürnberg, a nakon dominacije domaćina tijekom čitave utakmice na kraju mogu biti zadovoljni što us izvukli remi, pogotkom na rubu zaleđa samo dvije minute prije kraja...

Werder se na svom domaćem terenu Weserstadiona nadao kako će pobjedom završiti jesenski dio prvenstvene sezone, približiti se mjestima koja iduće sezone voditi u europska natjecanja i mirnije provesti zimske praznike, međutim, namjeru im je pokvario Nürnberg, koji je nakon remija ostao na dva boda zaostatka za Werderom, na 14. poziciji Bundeslige.

Domaćin je dominirao gotovo čitavim susretom, stvarao prilike, ali do same završnice jedino su uspjeli razbraniti gostujućeg vratara i kapetana ekipe Schäfera. Prilike su u prvom dijelu propuštali i Belgijac De Bruyne, poništenim je bio pogodak zbog zaleđa, a Nürnbergov Nilsson je gotovo u 19. minuti loptu poslao u vlastitu mrežu.

Gosti su svoj prvi udarac uputili u 37. minuti, kada je dobro na udarac Pinole i odbijanac Gebre Selassija reagirao vratar Mielitz i odbio loptu u korner. Werder je trebao biti u prednosti, ali na odmor se odlazi bez postignuta pogotka na bilo kojoj strani.

U nastavku identična priča. Sastav iz Bremena kombinirao je, pritiskao, slagao šanse, Petersen je pogodio vratnicu, još je jednom isti igrač imao veliku priliku 20-ak minuta prije kraja. Prödl je glavom prijetio nakon kornera, a gosti su 'do zraka' jedino mogli kroz poneke kontranapade.

Jedan je upalio osam minuta prije kraja. Potegnuo je Mak, Pinola je na rubu kaznenog prostora pronašao Gebharta, koji je s 18 metara elegantno smjestio loptu u mrežu, za nevjericu Werderovih navijača, ali i igrača koji nisu mogli vjerovati što im se dogodilo u završnici.

Ipak, domaćin dolazi do izjednačenja, makar su repovi nakon sudačke procjene i odluke ostali i nakon dvoboja. Belgijac De Bruyne opalio je iz daljine, a lopta je na putu prema vratima pogodila Nilsa Petersena, promijenila smjer i dvije minute prije kraja završila u mreži Nürnberga. Protesti gostiju da se strijelac nalazio u zaleđu nisu urodili plodom, gol je priznat, a rezultat je do kraja ostao 1:1.

Rasprava na rubu fizičkog obračuna nastavila se nakon posljednjeg sučeva zvižduka, a nezadovoljstvo je ostalo i u redovima Werdera, koji je prema prikazanoj igri trebao do pobjede, no i kod igrača i trenera Nürnberga, koji su bez važnih bodova ostali u samoj završnici utakmice.

Werder će na zimsku pauzu s 12. pozicije, ali samo četiri boda zaostatka za Europom. U subotu 19. siječnja u goste im dolazi aktualni prvak, ekipa iz Dortmunda. Nürnberg je polusezonu zaključio na 14. poziciji, osvojio je 20 bodova, a u novoj godini prvi suparnik će im biti HSV, Badelja i Iličevića.