Olić pomogao u preokretu Wolfsburga, Borussia (D) prošla uz "petardu" i hat-trick Götzea

Borna Rupnik • srijeda, 19.12.2012.

Wolfsburg, Borussia (D), Bochum i Stuttgart osigurali su u srijedu navečer svoje mjesto u četvrtfinalu Njemačkog kupa. Najzapaženiju ulogu od hrvatskih igrača odigrao je Ivica Olić...

U preostalim utakmicama osmine finala Njemačkog kupa najneizvjesnije je bilo u srazu dva prvoligaša, Wolfsburga i Bayera iz Leverkusena, u kojemu su Apotekari poveli autogolom Fagnera nakon pola sata igre.

Na poravnanje se čekalo sve do 78. minute. Tada je Carvajal u pokušaju da izbije loptu pogodio Olića, a na pravom se mjestu našao Träsch i poslao je u mrežu.

Odluka je pala u 90. minuti, kada je Olić uputio dugačku loptu, Toprak pogriješio, a nizozemski napadač Dost prihvatio ponuđeno i sigurnom realizacijom ispisao konačnih 2:1 na semaforu. Olić je odigrao cijelu utakmicu, a Srđan Lakić nije konkurirao za nastup.

Bochum je bio uvjerljiv protiv Münchena 1860, a vodeći je pogodak bio djelo Dediča u 30. minuti. Posao je dovršio Maltritz, golovima u 75. i 78. minuti. Marin Tomasov u igru je ušao s klupe za pričuve, u 69. minuti.

Borussia iz Dortmunda na svom je terenu ugostila Hannover, a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, kada su dvostruki strijelac Götze te Blaszczykowski odveli žuto-crne na nedostižnih 3:0. Desetak minuta prije kraja smanjio je Diouf, no Götze je potom upotpunio hat-trick za 4:1.

Ivan Perišić u igru je ušao poslije tog pogotka, u 86. minuti, umjesto Blaszczykowskog, a konačnih 5:1 postavio je Lewandowski u samoj završnici.

Stuttgart je izbacio Köln pobjedom 2:1. Strijelci za domaćine bili su Gentner i Ibišević (s 11 metara) u 31. i 35. minuti, a počasni je pogodak za goste postigao Clemens u 80. minuti susreta. Mato Jajalo odradio je za Köln svih 90 minuta.