Vodeni sportovi

POŠK u neobičnom dvoboju na Poljudu izborio slavlje nad Žapcima

Zvonka Keliš • subota, 22.12.2012.

Zanimljivo je u subotu u sklopu devetog i posljednjeg kola Jadranske vaterpolske lige bilo u Splitu gdje je domaćin, OVK POŠK, uz neobične događaje u bazenu, osigurao minimalno slavlje nad vaterpolistima Mladosti.

OVK POŠK – Mladost 12:11

SPLIT – Mali bazen na Poljudu, Gledatelja: 150
Suci: Mario Brguljan/Dejan Adžić (Kotor)

OVK POŠK: Sarić (10 obrana); Lušić 1, Prižmić 3, Knežević, Barbarić 4, Oreb 2, A. Franičević 2, Buha, Burić, Scherbl, Delić, M. Franičević, Jelovina, Travnikar

Mladost: Pavić (6 obrana); Radu, I. Milaković 1, I. Živković, Martinić, D. Živković 3, Gagulić, K. Milaković 2, Pavičić, Divković, Vukičević 2, Bukić 1, Marcelić, Miloš 2

Peterci: OVK POŠK: 3/3; Mladost: -
Igrač više: OVK POŠK: 6:10; Mladost 4:5

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti u sklopu devetog su kola Jadranske vaterpolske lige stigli u Split kako bi snage odmjerili s momčadi POŠK-a. U izuzetno neobičnom vaterpolskom ogledu na poljudskom bazenu pobjedu je nakon nadasve uzbudljivog susreta izborio domaćin koji je tako Žapce kući poslao s porazom. Međutim, ono što se zbivalo u bazenu u Splitu ipak je obilježilo kako susret tako i posljednje kolo JVL-a u ovoj kalendarskoj godini.

Naime, Mladostaš Marko Pavičić pune je četiri minute utakmice igrao s tri osobne pogreške što se uočava tek nakon izborenog isključenja, no peterac i crveni karton tada ne bivaju dosuđeni već sudački par iz Kotora odlučuje poništiti sve odluke te vratiti vrijeme, točnije nešto više od posljednje četiri minute, unatrag. Poništile su se tada sve odluke i golovi te se dvoboj nastavio pri rezultatu 9:6 umjesto 11:8. Nakon ovog izuzetno neobičnog događaja skidale su se poneke kapice, izlazilo se i iz bazena te je tako uslijedio prekid utakmice na punih 15 minuta.

U sam dvoboj bolje je ušla gostujuća momčad koja se nakon prve četvrtine odvojila na 3:2 da bi potom utakmicu u svoju korist preokrenula domaća ekipa koja u nastavku biva bolja 5:3 za minimalno vodstvo 7:6 prije kratkog predaha. Preostale dvije četvrtine također su bile borbene i uzbudljive, a osim neobičnog slučaja poništavanja sudačkih odluka te vraćanja vremena unatrag, obilježila ih je vrlo dobra igra domaćih vaterpolista koji na koncu osiguravaju slavlje 12:11.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Barbarić s četiri gola, a tri ih je dodao Prižmić. Među POŠK-ovim vratnicama Sarić je sakupio deset obrana, dok je na drugoj strani najbolji svjetski vaterpolist Josip Pavić obranio šest lopti. Najbolji kod Mladosti bio je D. Živković s tri gola.