Premiership, 21. kolo, 01.01.2013, 13:45 h
West Bromwich Albion 1:2 Fulham
Fulham

Prva utakmica u 2013. Fulhamu donijela prekid neugodnog niza

Ante Zovko • utorak, 01.01.2013.

Poslije četiri utakmice bez pobjede u Premier ligi, Fulham je stao na kraj zabrinjavajućoj formi pobijedivši 2:1 West Bromwich Albion u prvoj utakmici 21. kola Premier lige i prvoj u 2013. godini.

Berbatov je donio vodstvo Fulhamu za kojeg zbog ozljede nije igrao Mladen Petrić, Lukaku je izjednačio, a Kačaniklić je londonskoj momčadi donio prvu pobjedu na Novu godinu poslije 2005.

U ne posebno uzbudljivoj utakmici West Bromwich je u početku bio u podređenijoj poziciji jer je Fulham nametao pas-igru, ali nije mnogo prilika uspio prirediti. Kad je domaćin preuzeo inicijativu u drugoj polovici prvog dijela, doživio je hladan tuš.

U kontranapadu Dejagah prolazi pored Ridgewella i ubacuje povratnu loptu za Berbatova koji je to spremno dočekao i pospremio iza Fostera.

Ridgewell u samoj završnici pronalazi Mulumbua kojeg je gostujuća obrana zaboravila, ali on s bijele točke glavom puca pored gola. Ispravio je to Lukaku u 49. minuti. Oduzeo je loptu Hughesu i uz pomoć stative izjednačio rezultat.

Nakon dvije pogođene vratnice WBA-a, Fulham opet šokira Hawthorns. Kačaniklić natrčava na dodavanje Ruiza, oslobađa se svog čuvara i pogađa pored vratara koji je istrčao na rub šesnaesterca nadajući se da će doći prvi do lopte.

Fulham se do kraja uglavnom samo branio od serije domaćih napada koji samim čudom nisu završili barem jednim golom. Lukaku glavom gađa kraj gola dva puta, a u posljednjoj minuti Stockdale brani pokušaj Morrisona petom poslije ubacivanja s lijeve strane.