Lagane pobjede Uniteda i Cityja, Tottenham preokretom do trećeg mjesta

Ante Zovko • utorak, 01.01.2013.

Ista meta, isto odstojanje na vrhu Premier lige poslije 21. kola. Manchester United pobijedio je s lakoćom u Wiganu, Manchester City protiv Stoke Cityja na svojem Etihadu. Tottenham je barem privremeno preskočio Chelsea na trećoj poziciji preokretom protiv Readinga.

Manchester United upisao je u Wiganu s 4:0 najlakšu gostujuću pobjedu sezone, a vjerojatno i najlakšu pobjedu uopće. Po dva gola Hernandeza i Van Persieja osigurala su doprvaku istu bodovnu prednost pred prvakom.

Iako je u jednom trenutku u prvom poluvremenu imao 60 posto posjeda lopte, malo je to značilo za Wigan koji se poslije 43 minute našao u "rupi" iz koje se nije mogao iščupati.

Prvo je Hernandezu zbog zaleđa poništen gol u 12. minuti, ali Meksikanac se našao na pravom mjestu u 35. kad je Evra uputio šut prema bližem kutu. Al-Habsi je odbio, ali samo do napadača koji zakucava za vodstvo.

Van Persie je u završnici prvog dijela opet pokazao svoju klasu. Ramis je ostao u raskoraku kad je Nizozemac primio loptu, zatim ga driblingom izbacio iz igre, namjestio se i odapeo u suprotni kut za 0:2.

Kone u 59. smanjuje poslije Di Santova ubacivanja, ali gol je poništen zbog zaleđa koje je bilo bitno manje od Hernandezova. Van Persie u 63. iz slobodnog udarca pogađa živi zid, a na Wiganovu žalost lopta se odbila na udarac Hernandezu koji bez oklijevanja s 15-ak metara pogađa svoj drugi gol.

Beausejour i Boyce, sudarivši se, omogućili su Unitedu lagani četvrti gol u 88. minuti. Welbeck krade loptu i prebacuje je na desnu stranu šesnaesterca, prema Van Persieju, koji je mogao lagano poentirati.

Manchester City u jednosmjernoj je utakmici dosta toga promašio protiv Stoke Cityja dok je poveo u završnici prvog dijela, da bi sve dvojbe riješio u drugom. Pobjeda je bila nešto gorkog okusa s obzirom na ozljedu Agüera.

Nakon sijaseta promašaja, ponajviše Agüerovih, junak je u 43. mniuti postao Zabaleta. Silva gura prema Milneru koji ubacuje za Argentinca. Begović je dotaknuo loptu, ali je samo gurnuo prema strijelcu koji pogađa za svoj drugi gol sezone.

Brzo izvedeni slobodni udarac u 56. rezultirao je Agüerovim udarcem koji Begović uspijeva samo odbiti, a Džeko se nalazi na pravom mjestu i zabija. Usput je dobio žuti karton zbog čestitanja nove godine majicom ispod dresa.

Silva u 73. pada kaznenom prostoru nakon kontakta s Nzonzijem koji se, kako snimke sugeriraju, dogodio izvan šesnaesterca, i Agüero dobiva priliku konačno se upisati u strijelce. Reprezentativac BiH nije imao šanse.

Agüerov nastup prisilno je skraćen odmah potom kad se uhvatio za stražnju ložu natkoljenice. Tevez ga je odmah zamijenio.

Dawson je poništio vodeći gol Readinga (Pogrebnjak) na White Hart Laneu, da bi Tottenham napravio preokret golovima Adebayora i Dempseyja za 3:1 i treće mjesto na tablici.

Harte je šokirao domaće pogodivši prečku iz slobodnog udarca u četvrtoj minuti, a ruski napadač našao se na pravom mjestu. Kapetan poravnava za Tottenham u devetoj minuti udarcem glavom poslije Sigurdssonova kornera.

Usprkos velikoj dominaciji, Spursi nisu mogli do vodstva sve do 51. Lennon sjajno nabacuje za Adebayora koji glavom neobranjivo matira Federicija. Villas-Boasova momčad bila je u opasnosti da primi još jedan gol kad je Reading zaredao tri uzastopna napada, ali odmah potom Dempsey uz pomoć odbijanja o Leigertwooda lobom uspijeva svladati gostujućeg vratara.

Swansea je pogotkom Grahama u posljednjem trenutku izvukao 2:2 protiv Aston Ville koja je povela poslije vodstva Velšana. Routledge je u devetoj minuti zaobišao vratara Guzana i otvorio nadmetanje. Weimann je izjednačio na izdisaju poluvremena, a Benteke je u 85. realizirao jedanaesterac za preokret, a činilo se i za pobjedu. Nije se dogodilo. Swansea je pritisnuo i Graham je zakucao u 94. minuti za zasluženi bod domaćina.

West Ham je preskočio Norwich na tablici pobjedom 2:1. Noble je donio vodstvo Čekićarima iz jedanaesterca u trećoj minuti, a O'Brien ga je udvostručio (26.). Kanarinci su mogli samo do utješnog gola iako su priredili veliki pritisak u završnici. U 90. Martin je volejem postavio konačni rezultat.

• matcky9601.01.2013. u 19:45
    Mora United tući Reala! Ajmoooooooooo...
    matcky96
  • Obrisan korisnik01.01.2013. u 18:59
    vraća se United na stare staze i ne vidim načina da opet ispuste naslov :)
  • Obrisan korisnik01.01.2013. u 18:11
    kakav je to igrac RvP..kakva klasa..prvi gol njegov je apsolutno savrsenstvo..a mali hernandez ubojica djecjeg lica..lik je uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme :)