Marin Vuković • srijeda, 02.01.2013.

Nogometaši Queens Park Rangersa, najgore momčadi Premier lige, priredili su vjerojatno najveće iznenađenje u dosadašnjem tijeku prvenstva i pogotkom Shauna Wrighta Philipsa odnijeli bodove sa Stamford Bridgea. Uspješan je na gostovanju bio i Everton, koji je na St James Parku upisao još jedan preokret, uz asistenciju Nikice Jelavića za pobjednički pogodak. Luis Suarez ponovno je bio raspoložen na Anfieldu, gdje je Liverpool razbio Sunderland i zabilježio visoku pobjedu od 3:0.

Trima večerašnjim utakmicama okončano je 21. kolo engleske Premier lige, a najviše je pozornosti svakako privukao trijumf Queens Park Rangersa u domu još uvijek aktualnog europskog prvaka. Posljednja momčad lige postavila se čvrsto i odolijevala svim pokušajima domaćina, a potom zadala i odlučujući udarac. Igrom slučaja, strijelac pobjedničkog pogotka bio je upravo bivši igrač Chelseaja, Shaun Wright Philips.

Nije to bio Chelsea koji je u blagdanskom rasporedu upisao tri pobjede i usudio se ponovno sanjati o dostizanju susjeda iz Manchestera, ali i naslovu prvaka. Rafa Benitez odlučio je odmarati nekoliko ključnih igrača, što je česta praksa u susretima sa slabijim momčadima, no ovoga puta to mu se obilo o glavu.

Chelsea je dominirao većim dijelom utakmice, bilo je tu i solidnih prigoda, pa i poništen pogodak Franka Lamparda zbog zaleđa, no trenutak odluke došao je 12 minuta prije kraja. Nakon udarca iz kuta Adel Taarabt spustio je loptu za Wright-Philipsa, a ovaj potegnuo iz prve i smjestio je u sam donji desni kut Turnbullova gola.

Preokreti Manchester Uniteda već su ušli u legendu ove sezone, no još jedna momčad s gotovo jednakim uspjehom pretvara zaostatke u pobjede. Everton se na St. James Parku već u drugoj minuti našao u teškoj situaciji, jer Papiss Cisse je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i glavom donio prednost Newcastleu.

Mogle su Svrake i povećati prednost da je James Perch umjesto vratnice pogodio mrežu, a potom je dvije minute prije odmora fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca Leighton Baines vratio utakmicu na početak. Konačnih 1:2 nakon sat vremena igre postavio je Victor Anichebe, nakon lijepe asistencije Nikice Jelavića, koji je večeras odigrao 88 minuta.

Luis Suarez ponovno je bio glavna figura u momčadi Liverpoola, koja je potpuno zasluženo izborila visoku pobjedu nad Sunderlandom, koja je mogla biti još uvjerljivija da su domaćini uspjeli iskoristiti barem dio svojih brojnih prigoda.

Devetnaest minuta trebalo je Redsima da pronađu put do mreže gostiju, a tada je Suarez lijepom asistencijom uposlio Raheema Sterlinga, a Liverpoolov mladić izašao pred Simona Mignoleta i poput rasnog strijelca s višegodišnjim iskustvom hladnokrvno ga prebacio.

Potom je na scenu stupio čudesni Urugvajac i sedam minuta kasnije izdržao prekršaj Carlosa Cuellara, ušao u šesnaesterac i oštrim udarcem iskosa povisio na 2:0. Početkom odmora, u 52. minuti, Liverpool je zaključio utakmicu, a Suarez postigao svoj 15. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Ovoga puta mnoštvo zasluga pripada Stevenu Gerrardu, koji je fenomenalnom loptom s vlastite polovice pronašao Suareza, a on je majstorski kontrolirao, poslao u mrežu za 3:0 i Liverpoolu tek drugi put ove sezone donio dvije uzastopne pobjede i osmo mjesto na ljestvici.

• Obrisan korisnik03.01.2013. u 10:20
    robi bi bar složio momčad koja bi pobjedila zadnjepasirani qpr. Toliko o Abramovičevu izboru trenera
  • Obrisan korisnik03.01.2013. u 08:47
    Chelsea je imao 29 udaraca na gol, o čemu se može pričati nego o neefikasnosti. To je jedna od onih utakmica kad ne uđe ništa.
  • mala truba03.01.2013. u 08:22
    Luiz position: defence, central back.MV cca 25 000 000Luizposition: defensive midfieldMV ??? hehe Rafa maaajstore, cestitam ! nije dugo drzalo vodu ;)