Vodeni sportovi

Druga četvrtina presudila Medveščaku, Mladost upisala sedmu pobjedu

Tea Lokas • četvrtak, 10.01.2013.

Zagrebačka Mladost slavila je u desetom kolu Jadranske lige protiv Medveščaka rezultatom 12:7. Sugrađani su Žapcima uspjeli hvatati korak kroz tri četvrtine, no jedna je bila presudna...

Mladost - Medveščak 12:7 (4:3, 5:0, 2:2, 1:2)

Zagreb, Bazen na Savi
Deseto kolo Jadranske lige

Mladost: Pavić, Radu 2, I. Milaković, I. Živković, Martinić 2, D. Živković 3, Gagulić, K. Milaković 2, Pavičić 1, Divković, Vukičević 1, Bukić 1, Pisk, Miloš. Trener: Vjekoslav Kobeščak.

Medveščak: Selem (3), Anđelić, T. Jelavić, Blažević 1, Capan, Vegar, M. Jelavić, Maras 1, Kolar, Lovrić 1, Brlečić, Samodol 2, Jukić (7), Šarić 2. Trener: Tino Vegar.

Igrač više: Mladost 5/9, Medveščak 4/10
Peterci: Mladost 1/2, Medveščak 0
Suci: Periš i Copić

Prvo poluvrijeme bilo je kobno za ekipu Medveščaka u posljednjem dvoboju desetog kola Jadranske lige. Tijekom prvih 16 minuta Žapci su stekli prednost od 9:3 pa ni pad ritma u nastavku nije uspio preokrenuti rezultat izboren u prvom dijelu.

Medveščak se u drugoj četvrtini potpuno "izgubio" iz bazena, a Mladostaši su u tom periodu došli do ključne prednosti upisavši pet pogodaka bez ijednog primljenog. U trećem dijelu vaterpolisti Vegara parirali su momčadi Mladosti, a u posljednjih osam minuta ih rezultatski i nadigrali (1:2), no sve to bilo je nedovoljno da se potpuno vrate u igru protiv izabranika Vjekoslava Kobeščaka.

Duje Živković bio je najbolji strijelac na utakmici s tri pogotka, a po dva su pridodali Radu, Martinić i Milaković. Za Medveščak su dvaput pogađali Samodol i Šarić.