Josip Piršljin • subota, 12.01.2013.

Nogometaši Intera vratili su se pobjedama u 20. kolu talijanske Serie A. Na svom su terenu u Milanu pobijedili Pescaru s 2:0 pogocima Palacija i Guarina i barem privremeno okupirali treću poziciju. Hrvatski napadači Livaja i Vukušić nisu dobili priliku. U ranijem susretu Bologna je neočekivano uvjerljivo pobijedila Chievo.

Inter je htio prekinuti niz od tri utakmice bez pobjede u talijanskom prvenstvu. Zadnji put Nerazzurri su slavili protiv Napolija početkom prosinca prošle godine. Andrea Stramaccioni je u zadnju liniju postavio tri igrača - Chivua, Cambiassa i Silvestrea, a trojica su bili i u napadu. Cassanu i Palaciju pomagao je Guarin, dok je hrvatski napadač Marko Livaja ostao na klupi.

Gostujući trener Cristiano Bergodi također je pokušao ofenzivnijom formacijom doći do bodova na stadionu Giuseppe Meazza. U prednjoj liniji su surađivali Slovak, Šveđanin i Brazilac. Ipak, Weiss, Celik i Jonathas nisu bili efikasni, a Ante Vukušić nije dobio priliku.

Crno-plavi su od početka krenuli s napadačkim ambicijama i dali do znanja Pescari da neće lako napustiti Milano bez poraza. U 20. minuti Pereira je bio u dobroj situaciji da ugrozi Perina na vratima gostiju, ali dosta je loše reagirao.

U 31. minuti Inter je došao do početne prednosti nakon lijepog poteza Palacija. Cassano mu je propustio loptu, Argentinac se okrenuo i oslobodio svog čuvara, te odmjerenim prizemnim udarcem zabio za 1:0. Iako je bilo još prilika, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćih.

Nerazzurrima je trebalo deset minuta u nastavku susreta da postignu drugi pogodak. Odigrali su lijepu akciju u kojoj su izigrali obranu jadranskog kluba. Palacio je s desne strane prošao i vidio Guarina pred golom koji nije bio čuvan, te je kolumbijski nogometaš imao lagan zadatak poslati loptu u mrežu.

Nakon tog gola igra se dosta smirila, Inter je usporio ritam i čuvao svoju prednost, dok Pescara nije imala snage barem smanjiti. Pereira je u par navrata mogao povećati vodstvo svoje momčadi, ali nije bio raspoložen. Ovom će se pobjedom Inter, barem na jedan dan, vratiti na treće mjesto, dok Pescara ostaje blizu zone ispadanja.

Prije Intera i Pescare svoj su dvoboj odigrali Bologna i Chievo. Crveno-plavi su uvjerljivo pobijedili žute i na tablici su im se približili na tri boda zaostatka. Po dva gola u svakom poluvremenu bilo je dovoljno sastavu Stefana Piolija da prekine niz od dva uzastopna poraza u talijanskom prvenstvu.

Na stadionu Renato Dall'Ara domaći su do vodstva došli već u 13. minuti. Diamanti je izveo korner, a najviši u skoku u gostujućem šesnaestercu bio je Kone. Na drugi pogodak čekalo se do 44. minute. Tada se obrana Chieva poigravala, a to je kaznio Perez uzevši im loptu i sjajno uposlivši Gilardina koji je lijepo prebacio Sorrentina za 2:0.

U 59. minuti utakmica je praktički riješena kada je Bologna zabila za 3:0. I ovaj je gol pao nakon kornera, ali iz gužve koja je uslijedila poslije ubačaja. Najspretnijim se pokazao Gilardino koji je postigao svoj drugi gol na susretu. Posljednji "udarac" Chievu zadao je Gabbiadini tri minute prije kraja kada je bio snažniji u duelu sa svojim čuvarom i poslao loptu pored Sorrentina za konačnih 4:0.

• Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:06
    Cassano i Palacio su ovaj prvi gol majstorski smjestili Pescari, nezna se da li je bolje Cassanovo neobično dodavanje ili Palacijev okretanje igrače ko francusku sobaricu :D