Sampdoria
Sampdoria 0:0 Milan
Milan

Josip Piršljin • nedjelja, 13.01.2013.

Posljednja utakmica 20. kola Serie A završila je najnepopularnijim rezultatom - 0:0. Milan je imao priliku eventualnom pobjedom preskočiti Romu na šestom mjestu, ali Sampdoria se pokazala "tvrdim orahom".

Pred otprilike 23.000 navijača na stadionu Luigi Ferraris Sampdoria je izborila remi protiv Milana. U prvom je dijelu bila i bolja momčad od Rossonera, ali napadači nisu bili efikasni niti na jednoj strani, te je susret završen bez pogodaka. Milan je tako ostao sedmi, ali su Udinese i Parma samo bod udaljeni.

Masimilliano Allegri je na teren u Genovi poslao momčad u formaciji 4-3-3 s tim da su u napadačkoj liniji igrali Niang, Krkić i El Shaarawy. Sampdoria je igrala u nešto defenzivnijoj postavi, vratima Abbiatija prijetili su Eder i Icardi.

U početnih dvadesetak minuta domaća je momčad bila ta koja je imala inicijativu i bila bliže pogotku. U nekoliko se navrata istaknuo vratar Milana, ali prave prilike nije bilo, samo nekoliko dalekometnih udaraca.

Milan je počeo igrati bolje što se bližilo poluvrijeme, no na odmor se ipak otišlo rezultatom 0:0. I u nastavku su nogometaši sa San Sira bili u nekoliko izglednih situacija, ali nisu uspjeli zabiti, kao ni njihovi nedjeljni protivnici.

Možda i najbolju priliku na utakmici stvorili su Rossoneri u 61. minuti kada je Niang uposlio Krkića, Španjolac se okrenuo i dao na drugu stranu gdje je bio Boateng, ali pogodio je vratara Romera. Sampdoria je uzvratila kasnije preko Icardija koji je izašao sam pred Abiattija, ali nije bio dovoljno precizan.

• Obrisan korisnik14.01.2013. u 09:18
    i meni je drago da milan pomlađuje ekipu, i da će lideri biti talijani jer to je ipak najbolje ali moram reći da Niang nisam niti jednom vidio u prvom poluvremenu, možda nbi bilo bolje da je igro centralnu špicu
  • Obrisan korisnik14.01.2013. u 01:36
    kako mi je bilo drago vidjeti da su poceli bojan, niang i pharaone...nakon sto je prije 3-4 godine prosjek godina ekipe bio oko 35 mislim da je sada barem 10 manji...svaka cast gallianiju na hrabrosti da krene s nule i povjeri sedmerostrukog prvaka europe u ruke mladicima...za 2-3 godine ova momcad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 23:40
    ako ništa, za svaku pohvalu je što je napadačka trojka milana zajedno imala jedva 60 godina, velika stvar ako misle napravit nešto s njima u budućnosti..