Igor Šestak • nedjelja, 13.01.2013.

Nedjeljno poslijepodne donijelo je sedam utakmica Serie A. Prvi su u ranijem terminu na teren izašli nogometaši Torina i Siene, a domaćini su slavili s 3:2. Od utakmica igranih u 15 sati najviše pažnje privukao je dvoboj Parme i Juventusa, a okončan je podjelom bodova. Iskoristili su to nogometaši Lazija i pobjedom nad Atalantom smanjili zaostatak za liderom prvenstva. Udinese je preokretom svladao Fiorentinu, Napoli je bio uvjerljiv protiv Palerma za koji je 45 minuta odigrao Igor Budan, a Roma je minimalno poražena na gostovanju kod Catanije.

Sansoneu devet minuta dovoljno za pogodak Buffonu

Nakon iznenađujućeg prošlotjednog poraza od Sampdorije i napornog četvrtfinala Kupa protiv Milana, Juventus je u 20. kolu gostovao kod osmoplasirane Parme i rezultatom 1:1 osvojio samo jedan bod. Takvim raspletom domaćini su ostali jedina momčad Serie A koja je još uvijek neporažena na svom stadionu. Bio im je to četvrti remi, a imaju i šest pobjeda.

U prvom poluvremenu na Tardiniju nije bilo golova, ali prilika nije nedostajalo. Početak poluvremena bio je pomalo rezerviran, ali kako se bližio veliki odmor prilika je bilo sve više. Gianluigi Buffon na jednoj i Antonio Mirante na drugoj strani imali su pune ruke posla, ali su sve zadatke odradili na najbolji mogući način i sačuvali svoje mreže.

Sedam minuta nakon odmora Juventus je poveo. Andrea Pirlo namjestio je loptu i izveo slobodni udarac, a lopta je na putu do gola pogodila domaćeg igrača Jonathana Biabianyja, promijenila smjer i zakoprcala se u mreži nemoćnog Mirantea. Bio je to peti pogodak iskusnog veznjaka ove sezone.

Juventus je kod minimalnog vodstva imao neke dobre situacije za drugi pogodak, ali ih nije iskoristio. Kazna je stigla u 78. minuti kada je Gabriel Paletta loptom u prostor pronašao Nicolu Sansonea, koji je rutinski svladao Buffona. 21-godišnjak je u igru ušao samo devet minuta ranije, a bio mu je to četvrti pogodak u sezoni. U završnih desetak minuta promjena rezultata nije bilo pa se svaka momčad morala zadovoljiti jednim bodom.

Lazio slavio četvrti put zaredom, Budanu 45 minuta u Napulju

Novi gubitak bodova Juventusa iskoristio je Lazio. Biancocelesti su na Olimpicu ugostili Atalantu i golovima u drugih 45 minuta došli do pobjede od 2:0, svoje četvrte uzastopne. Time su se približili Staroj dami na samo tri boda i učinili borbu za naslov prvaka vrlo zanimljivom.

Atalantina obrana odolijevala je napadima Lazija sve do 67. minute kada je mrežu Andree Consiglija načeo Sergio Floccari, igrač koji je u igru ušao na poluvremenu. Deset minuta kasnije na semaforu je zasvijetlilo 2:0, a loptu je u vlastitu mrežu poslao Davide Brivio. Svaku nadu u povratak Atalanta je izgubila u 83. minuti kada je igru zbog dva žuta kartona morao napustiti Carlos Carmona. Atalanta prolazi kroz krizu rezultata te je u posljednja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Nakon prošlotjednog pogotka Parmi, hrvatski napadač Igor Budan dobio je priliku zaigrati za Palermo od prve minute na gostovanju kod Napolija. Na terenu je proveo prvih 45 minuta i nije uspio pomoći svom klubu da izbjegne poraz. U prvom poluvremenu Palermov vratar Samir Ujkani dvaput je morao po loptu u mrežu. U 30. minuti glavom ga je svladao Christian Maggio, a četiri minute kasnije silovitim udarcem s dvadesetak metara Gökhan Inler.

13. prvenstvenu pobjedu Napolija potvrdio je Lorenzo Insigne pogotkom u 72. minuti, samo četiri minute nakon što je ušao u igru umjesto Gorana Pandeva. Napoli se trećom uzastopnom pobjedom vratio na treće mjesto, dva boda ispred Intera, dok je Palermo pretrpio 11. ovosezonski poraz te se i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Preokreti Udinesea i Cagliarija, poraz Rome

Udinese je na svom Friuliju ugostio Fiorentinu i produžio svoj niz neporaženosti na šest utakmica. Iako su vodili, gosti su doživjeli poraz rezultatom 3:1. Fiorentina je povela u 20. minuti kada je udarcem glavom prečku pogodio Gonzalo Rodriguez, a lopta se odbila u vratara Željka Brkića pa u mrežu. Dvadeset minuta kasnije Brkićev dan je postao još lošiji. Pri jednoj intervenciji ozlijedio je prst te je morao napustiti igru. U sudačkoj nadoknadi sudac Andrea Romeo dosudio je kazneni udarac za domaćine nakon duela Borje Valera i Maurizija Domizzija. Njegova je odluka izazvala dosta rasprava među igračima, a rezultat svega su tri žuta kartona i pogodak Antonija Di Natalea za 1:1.

U nastavku, mreže su mirovale do 66. minute, a onda su domaćini u samo dvije minute riješili pitanje pobjednika. Prvo je Di Natale iskoristio asistenciju Andree Lazzarija i postigao svoj drugi pogodak na utakmici te 14. ove sezone u Serie A, a tek što se krenulo s centra Luis Muriel je udarcem iz daljine povisio na 3:1 uz vrlo lošu reakciju Fiorentininog vratara Neta. Gosti se od tog šoka nisu oporavili te su upisali drugi uzastopni poraz, peti ukupno u ovoj sezoni Serie A.

Roma je nakon teškog prošlotjednog poraza u Napulju morala na još jedno gostovanje, u Cataniju. Za Vučicu je ta utakmica postala znatno teža zbog izostanaka Pabla Osvalda i Miralema Pjanića, a na zagrijavanju se ozlijedio i Francesco Totti. U napadu su tako priliku uz Erika Lamelu dobili Marquinho i Mattia Destro, ali ju nisu iskoristili. Gosti nisu uspjeli pronaći put do Catanijinog gola te su upisali minimalan poraz, svoj osmi u ovoj sezoni talijanskog prvenstva. Krivac za to bio je Alejandro Gomez strijelac jedinog pogotka na utakmici. Postigao ga je pola sata prije kraja utakmice i time Cataniji donio osmu pobjedu u sezoni.

Cagliari je na svom terenu s 2:1 pobijedio Genou, prekinuo niz od šest poraza i pobjegao iz zone ispadanja, prepustivši neugodnu poziciju svojim protivnicima. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a nakon tri minute igre u drugom dijelu poveli su gosti pogotkom Erosa Pisana. Genoa je vodstvo uspjela zadržati samo sedam minuta kada je domaćinima izjednačenje donio Marco Sau. Trenutak odluke dogodio se u 82. minuti kada je Daniele Conti pogodio za konačnih 2:1. Do kraja utakmice gosti su ostali s desetoricom jer je isključen Felipe Seymour.

U efikasnom dvoboju klubova iz donjeg dijela ljestvice Torino je s 3:2 nadigrao Sienu. Domaćini su morali nastupiti bez nekolicine ozlijeđenih i suspendiranih igrača, ali su u petoj minuti uspjeli povesti pogotkom Mattea Brighija. Odgovor posljednje momčadi Serie A stigao je u 32. minuti kada je za 1:1 poentirao Reginaldo. No, još prije velikog odmora Torino je stigao do dva pogotka prednosti. Prvo je u 38. minuti Rolando Bianchi zabio za 2:1, a treći gol domaćina postigao je Alessio Cerci u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Taj je rezultat na semaforu stajao do 75. minute kada je Michele Paolucci vratio nadu Sieni. Gosti su nastavili tražiti izjednačenje, a prilika im je došla u 89. minuti. Brighi je u svom kaznenom prostoru srušio Francesca Della Roccu, a izvođenja kaznenog udarca prihvatio se Alessandro Rossina. Bivši igrač Torina pucao je pored gola i propustio svojoj momčadi osigurati bod. Torino je ovom pobjedom produžio svoj niz bez poraza na četiri utakmice, dok Siena ostaje prikovana za dno tablice. Ovo joj je bio šesti uzastopni poraz.

• Obrisan korisnik13.01.2013. u 20:13
    [QUOTE=trapgio]prije da će im suci opet pomoć kad zaškripi[/QUOTEMolim te nemoj pričati gluposti, samo se sramotiš.
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 19:47
    prije da će im suci opet pomoć kad zaškripi
  • etti13.01.2013. u 17:29
    Zaista očekivana podjela bodova, Parma nije poražena doma ove sezone. Dok se ne vrate prvotimci koji fale bit će još ovakvih teških utakmica u kojima će se konkurenti ponadati da mogu do naslova i onda će opet Juve doći na pravu stazu i odmagliti. U to nema sumnje uopće, samo još da prođe mjesec... [više na forumu]