Primera División, 19. kolo, 13.01.2013, 21:00 h
Málaga
Málaga 1:3 Barcelona
Barcelona

Josip Piršljin • nedjelja, 13.01.2013.

U pretposljednjoj utakmici 19. kola španjolske Primere Barcelona je nastavila svoj pobjednički niz. Malaga nije pružila veći otpor, izgubila je 3:1, a najbolji igrač svijeta u 2012. godini zabio je svoj 28. prvenstveni pogodak ove sezone uz dvije asistencije.

Barcelona je uspjela proći i neugodno gostovanje kod Malage. Tri pogotka bila su dovoljna igračima Tita Vilanove da održe prednost od 11 bodova ispred prvog pratitelja Atletico Madrida. Kiksom Reala kod Osasune razlika između Los Blancosa i Blaugrane sada se popela na visokih 18 bodova.

Vilanova je za susret protiv sastava Manuela Pellegrinija koristio najjaču postavu s Xavijem, Busquetsom i Fabregasom u sredini terena, dok su prednju liniju činili Pedro, Messi i Iniesta. Malaga je, pak, pokušavala ugroziti Valdesa preko Isca koji je igrao iza Eliseua, Santa Cruza i Joaquina.

Na semaforu stadiona La Rosaleda stajao je rezultat 0:0 do 27. minute, no tada je gostujuća momčad povela. Ignacio Camacho je praktički poklonio pogodak Barceloni, odnosno Messiju. Išao je vratiti loptu svom vrataru Caballeru, no vrebao je dobitnik Zlatne lopte, presjekao je i poslao u mrežu za 1:0.

Tim se rezultatom otišlo na predah uoči drugog dijela, a samo pet minuta nakon početka nastavka Barcelona je udvostručila svoje vodstvo. Messi je poslao idealnu dugačku loptu prema Fabregasu koji je lijepo prima, približava se Caballeru i preciznim, odmjerenim udarcem pogađa suprotni kut.

Konačan udarac Malagi zadao je Thiago Alcantara u 82. minuti sjajnim potezom. Uzeo je loptu na strani, prošao između trojice domaćih braniča i potom uputio neobranjiv udarac prema vratima. Minutu prije kraja petoplasirana momčad Primera uspjela je postići počasni pogodak, strijelac je bio Bounanotte koji je zamijenio Eliseua iz slobodnog udarca.

• Obrisan korisnik14.01.2013. u 01:35
    kapa do poda.messi nastavlja u istom ritmu.
  • Obrisan korisnik14.01.2013. u 01:27
    znaci barcelona je odlucila skinuti 4 realova rekorda...najbolji start u sezoni, najvise bodova u sezoni, najvise golova u sezoni, sezona bez poraza...ima jos 19 utakmica i sigurno ce biti losih dana, ali ne cini se tako nerealnim...
  • Obrisan korisnik14.01.2013. u 01:23
    Nevjerojatno je to kako svaki vikend gledamo 2 razmičite momčadi. Jedna je Real koji se muči i muči a druga ova Barcelona koja lakoćom melje svoje protivnike. Navijač sam Reala i koliko god sam prije mjesec dana rekao da se sad barem neću živcirati do kraja prvenstva ovo me ipak boli jer Real je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.01.2013. u 00:06
    Nemam više što napisat o ovim svemircima. Toliko su dobri da protiv bilo kojeg protivnika izgledaju kao da su na trening utakmici. malaga koja je odlična i u prvenstvu i u ligi prvaka izgleda kao Dinamo. Nemoćno. A Messi je očigledno imao jako loš dan jer zabit gol i imat 2 asistencije je po... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 23:53
    Barcelona je toliko jaka da izaziva moj iskreno poštovanje!