Primera División, 19. kolo, 13.01.2013, 19:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:0 Zaragoza
Zaragoza

Josip Piršljin • nedjelja, 13.01.2013.

Nogometaši Atletico Madrida uspješno su riješili svoju prepreku u 19. kolu Primere. S 2:0 su svladali Zaragozu pred domaćim navijačima i tako pobjegli gradskom rivalu Realu na sedam bodova prednosti.

S obzirom da je Real Madrid u subotu kiksao kod Osasune odigravši s fenjerašem samo 0:0, Atletico je imao priliku pobjeći gradskim suparnicima na sedam bodova. To im je i pošlo za rukom, na Vicente Calderonu su s 2:0 pobijedili Real Zaragozu pogocima u prvom poluvremenu.

Do prvog pogotka navijači Rojiblancosa su morali čekati pola sata. Tada je Gabi izveo udarac iz kuta i pronašao Thiaga na prvoj vratnici. Portugalac je bio efikasan glavom i pospremio je loptu u mrežu Roberta Jimeneza za 1:0.

Samo osam minuta kasnije već je bilo 2:0 za sastav Diega Simeonea. Cristian Sapunaru je u vlastitom šesnaestercu srušio Ardu Turana i za to dobio žuti karton, a sudac je dodijelio domaćima kazneni udarac. Odlučio ga je izvesti Radamel Falcao koji je pucao visoko po sredini i pogodio.

Najboljem strijelcu druge momčadi španjolskog prvenstva to je bio 18. gol ove sezone čime je učvrstio drugu poziciju na listi strijelaca ispred Cristiana Ronalda, a iza Lionela Messija. Do kraja utakmice više nije bilo golova, Zaragoza ostaje na 13. mjestu, dok je Atletico odmakao Real Madridu na sedam bodova, a jedan više ima Barcelona u odnosu na crveno-bijele s utakmicom manje.