Primera División, 19. kolo, 14.01.2013, 20:00 h
Getafe
Getafe 2:2 Granada
Granada

Maj Gašparac • ponedjeljak, 14.01.2013.

U posljednjoj utakmici 19. kola španjolske lige Granada je osvojila bod na gostovanju kod Getafea. Konačan rezultat susreta bio je 2:2. Domaći nogometaši dva puta su vodili, no gosti su zahvaljujući dvama pogocima Guilherme Siqueire uspjeli izbjeći poraz...

Domaći nogometaši bolje su započeli utakmicu i u početnim minutama prijetili preko Adriana Colunge, Paca Alcácera i Diega Castra, no ti pokušaji nisu bili uspješni. Ali nije se dugo čekalo na pogodak na stadionu Coliseum Alfonso Perez.

Nakon 19 minuta igre momčad Getafea je povela zahvaljujući pogotku Juana Rodrigueza. Španjolski nogometaš tada je skrenuo oštar ubačaj Adriana u mrežu gostiju.

Nakon što su primili taj pogodak, nogometaši Granade uspjeli su vrlo brzo i uzvratiti. Gosti su do izjednačenja došli devet minuta kasnije, kada je iz kaznenog udarca zbog igranja rukom pogodio Guilherme Siqueira . Vratar Getafea Moya pogodio je stranu, no udarac Siqueire je bio neuhvatljiv za njega.

No, to nije bila posljednja promjena rezultata u prvom poluvremenu. Par minuta prije odlaska na odmor Getafe je u vodstvo vratio Alcácer, koji je sigurno svladao vratara Granade Roberta nakon atraktivnog proigravanja Colunge.

Na prvu zanimljivost u drugom poluvremenu čekalo se do 60. minute. Tada je nogometaš domaće ekipe Gavilan uputio dobar ubačaj, ali Juan Rodriguez nije dobro reagirao. Do kraja utakmice igrači Getafea bili su vrlo blizu postizanja trećeg pogotka.

Nogometaši Luisa Garcije dva puta su u narednim minutama pogađali okvir gola. Prvo je iz odlične pozicije to učinio Colunga, a zatim Alvaro.

Navedeni promašaji igračima Getafea na kraju su se i osvetili. U drugoj minuti sudačke nadoknade Granada je još jednom uspjela izjednačiti i osvojiti vrijedan bod. Ponovno je strijelac iz jedanaesterca bio Siqueira.