Primera División, 19. kolo, 12.01.2013, 22:00 h
Valencia
Valencia 2:0 Sevilla
Sevilla

Josip Piršljin • subota, 12.01.2013.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 19. kola španjolskog prvenstva Valencia je pred svojim navijačima svladala Sevillu. To može najviše zahvaliti svom napadaču Robertu Soldadu koji je zabio oba pogotka u 2:0 pobjedi. Hrvatski veznjak Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za poraženu momčad.

Valencia je igrala u dosta ofenzivnoj formaciji s tri isturena igrača. Vratima Diega Lopeza prijetili su Jonas, Soldado i Piatti, a iza njih su još bili Banega i Dani Parejo. Šišmiši su bili u seriji od tri pobjede, uključujući Kup kralja, te su htjeli nastaviti taj pozitivan niz.

Sevilla je, s druge strane, igrala u formaciji 4-2-3-1 s time da su Jesus Navas, Rakitić i Reyes bili iza Negreda koji je igrao u samoj špici napada. Crveno-bijeli su uoči ove utakmice zaostajali za Valencijom pet bodova, te su imali plan približiti im se na dva boda ili barem ostati na istoj razlici.

Gostujući sastav se dobro postavio na početku i mogao je doći do vodstva preko hrvatskog reprezentativca Rakitića u osmoj minuti. Sevillin veznjak je pucao prema Diegu Alvesu, ali nije ga uspio svladati. Nakon toga su domaći nogometaši preuzeli inicijativu i počeli ugrožavati vrata gostiju.

Rami, Guardado i Soldado su u nekoliko navrata bili blizu postizanja pogotka, ali u prvom poluvremenu ipak nije bilo golova. Iako su bili bolji, nogometaši Valencije nisu uspjeli iskoristiti premoć na terenu i na predah se otišlo s rezultatom 0:0.

Ipak, Šišmiši su do prednosti došli samo šest minuta nakon početka nastavka. Ricardo Costa je izveo korner, Rami je glavom proslijedio do Soldada, a napadač Valencije je bio neumoljiv i zabio je za 1:0. Sevilla je brzo pokušala uzvratiti, ali bez uspjeha.

U 57. minuti igrači Ernesta Valverdea su mogli udvostručiti svoje vodstvo. Povukli su brzu kontru nakon koje je u sjajnoj poziciji, sam pred vratarem Seville bio Ricardo Costa, ali njegov je udarac u posljednji trenutak blokirao gostujući branič.

Soldado je u 89. minuti riješio pitanje pobjednika u ovom susretu. Opet je iskoristio korner nakon kojeg je po drugi puta pogodio mrežu Diega Lopeza. Valencia se na taj način izjednačila s gradskim suparnikom Levanteom na 30 bodova, ali ima i utakmicu više.