Ivan Dominik • nedjelja, 13.01.2013.

U dvama ranijim utakmicama španjolske Primere posljednjeg dana vikenda, Betis je lakoćom pobijedio Levante, čak i lakše od očekivanog, dok su Real Sociedad i Deportivo podijelili bodove u žustroj utakmici na stadionu Anoeta...

Španjolska Primera, odnosno njeno 19. kolo, nastavljena je i u nedjelju, naravno sa svim utakmicama u različitim terminima. Nedjelju su stoga otvorile ekipe Betisa, koji je sjajan peti na tablici, ali igra u posljednje vrijeme u formi "toplo-hladno", i Levantea koji je također odličan u posljednje vrijeme, ali i tijekom cijele sezone igra dosta konzistentno.

Slika 1 od 1.

Utakmica dvaju momčadi iz gornje polovice ligaškog poretka krenula je žustro i otvoreno, a to se već u sedmoj minuti isplatilo domaćinu. Momčad iz Seville odigrala je odličnu kontru nakon kornera Levantea, a u njoj je većinu posla napravio Ruben Castro koji je izbio pred vrata gostiju, potom lijepo uposlio kostarikanskog napadača Betisa, Joela Campbella, kojem je preostao najlakši posao. Matirajući Gustava Munuu Campbell je tako doveo Zeleno-bijele u vodstvo.

Do kraja prvog dijela, nakon pogotka domaćih, i dalje je Betis bio bolja i opasnija momčad, iako je i Levante imao dosta svojih dobrih prilika. Međutim, unatoč tomu, rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao, a u nastavku se samo preslikalo prvo poluvrijeme. Vrlo brzo nakon početka drugog poluvremena, Betis je opet zabio rani pogodak i otišao na 2:0, što je potpuno prelomilo utakmicu.

Za 2:0 poentirao je najbolji pojedinac Betisa na susretu, Ruben Castro, koji se izvrsno oslobodio čuvara i još bolje pogodio mrežu gostiju za udvostručenje vodstva Andalužana, nakon što ga je uposlio Nacho Perez. Bio je to prijelomni trenutak dvoboja, a do kraja istog nije više bilo promjena. Betis je završio dvoboj kao bolja momčad, premda je i Levante bio opasan te je imao dosta dobrih, pa i nekoliko stopostotnih prilika, međutim, nije bio efikasan. Stoga je domaćin lakoćom u zadnjih pola sata iskontrolirao susret i slavio uz 2:0.

U drugom popodnevnom susretu istoga dana, svoj su dvoboj 19. kola La Lige upriličili Real Sociedad i Deportivo u San Sebastianu. Sve važno u tom dvoboj dogodilo se u prvom poluvremenu kada su pala oba pogotka utakmice.

Deportivo je u početku susreta bio osjetno bolji, a to je uspio i kapitalizirati već u 27. minuti kada je prvi je pogodak na utakmici zabio Pizzi iskoristivši dodavanje Alexa Bergantinosa.

No, prednost Depora nije dugo trajala i već do kraja poluvremena domaćin je uspio izjednačiti. Nakon što je Imanol Agirretxe glavom pogodio stativu vrata ekipe iz La Corune, Meksikanac Carlos Vela naplatio je inicijativu i bolju igru Baska u nastavku prvog dijela nakon pogotka. Vela je zabio za 1:1 u posljednjim trenucima prvog poluvremena čime je i zaključio prvih 45 minuta igre.

U drugom dijelu više pogodaka nije bilo, kao ni većih uzbuđenja na obje strane, no, domaćin je ipak do kraja susreta bio vidno bolja momčad te može više žaliti za izgubljenim bodovima. Ekipa portugalskog stručnjaka Domingosa Paciencie mogla je nakon isteka 90. minute biti zadovoljnije remijem iako je vodila, a drugo je poluvrijeme zaključeno uz mnoštvo grubosti i žutih kartona, bez velikih prigoda i posebno dobrog nogometa, dok je kod gostujuće momčadi još bio isključen Evaldo, koji je u razmaku od samo 14 minuta u 64. dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.