Premiership, 22. kolo, 13.01.2013, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 0:2 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • nedjelja, 13.01.2013.

Manchester United prednost od deset bodova držao je samo nešto više od dva sata. Manchester City pobijedio je 2:0 Arsenal u drugom velikom derbiju 22. kola Premier lige i ostao na starom minusu u odnosu na gradskog rivala.

Topnici su olakšali posao aktualnom prvaku igrajući od desete minute s igračem manje poslije isključenja Koscielnyja. City je potom imao jedanaesterac koji Džeko nije uspio realizirati, ali se iskupio drugim pogotkom, nakon što je za vodstvo zabio Milner.

Prvo poluvrijeme donijelo je praktički odluku o pobjedniku susreta, a bilo je i iz noćne more za Arsenal. Koscielny zaustavio Džeku u prilici za gol kao posljednji čovjek obrane i morao je na uranjeno tuširanje. Međutim, i reprezentativca BiH dočekao je hladan tuš kad je sam pokušao izvesti najstrožu kaznu. Pogodio je stativu.

Wenger brzo izvadio Oxlade-Chamberlainea i ubacio Mertesackera, ali uzalud je pojačavao obranu. Milner u 21. minuti s desne strane šesnaesterca pogađa za vodstvo pravim malim projektilom poslije brzo izvedenog slobodnog udarca.

City se nametnuo s igračem više i u 32. imao je 0:2. Zabaleta sjajno izbacuje Milnera na desnom krilu. Njegov snažan ubačaj Szczesny ne uspijeva zaustaviti, a Džeko se prišuljao i zabio iz blizine.

Džeko je umalo riješio sve dvojbe početkom drugog dijela kad mu je Zabaleta nabacio poslije Barryjeve krađe lopte od Podolskog koji je ubrzo zamijenjen Giroudom.

Kompany je u 75. minuti dobio prilično naivan crveni karton uletjevši s dvije noge prema Wilshereu. Nije bilo jako opasno, ali tolerancije za takav start nije bilo, pa je Arsenal dobio 15-20 minuta za eventualni povratak u igru. Međutim, od toga nije bilo ništa. Najbliže golu bio je Walcott u 90., ali je Lescott s linije izbacio loptu.

• Obrisan korisnik14.01.2013. u 05:29
    najbolji napadač sa prostora Ex-Yu u zadnjih 10 godina ?jesi ti na nekim drogama ? slažem se i ja da je Džeko dobar, ali netreba pretjerivati baš
  • Obrisan korisnik14.01.2013. u 00:59
    Džeko najbolji napadač sa prostora bivše Jugoslavije u zadnjih desset godina i neko kaže da je polovan igrač tipa rukavine. Smiješno. Dobra utakmica,dobra predstava Citija. Arsenal se nije vidio,mislim da je vrijeme da Wengeru kažu zbogom.