Autogolovi Waltersa otškrinuli vrata Chelseajeve pobjede, Reading od 0:2 do 3:2 u osam minuta

Josip Tolić • subota, 12.01.2013.

Odigrano je sedam poslijepodnevnih utakmica subotnjeg programa 22. kola Premiershipa. Chelsea nije imao problema na gostovanju u Stoke-on-Trentu, slavio je 0:4 uz čak dva autogola Waltersa. WBA je propustio dva pogotka prednosti u Readingu koji je u samoj završnici odnio pobjedu 3:2, a domaću pobjedu upisao je i Sunderland nad West Hamom (3:0). Southampton je slavio kod Aston Ville 0:1 zahvaljujući nepostojećem jedanaestercu, dok su Jelavićev Everton i Petrićev Fulham remizirali sa Swanseajem (0:0) odnosno Wiganom (1:1). Pobjednika nije bilo ni u ogledu Norwicha i Newcastlea (0:0).

Utrpao je Chelsea četiri komada Stoke Cityju, ali u dvoboju Bluesa i Pottersa dugo je stajala "nula" na semaforu. Držao je Asmir Begović obranama domaćine u ogledu protiv europskog prvaka, no popustio je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Jonathan Walters nagovijestio dan iz noćne more prvim autogolom na ubacivanje Azpilicuete.

Naviku postizanja pogodaka u vlastitu mrežu, međutim, nije ispravio Walters te je u 62. minuti nakon kornera po drugi put matirao Begovića. Samo tri minute potom Lampard je zabio iz kaznenog udarca za treći, a Hazard krasno potegao iz daljine za četvrti gol 17 minuta prije kraja. U sudačkoj nadoknadi domaćini su dobili priliku za počasni pogodak, no lopte se prihvatio Walters promašio čitava vrata. Bit će ovo dan koji će zasigurno htjeti što prije zaboraviti.

Hrvatima po bod

Dva hrvatska igrača u Premier ligi nisu imala previše razloga za zadovoljstvo. Everton Nikice Jelavića propustio je priliku približiti se četvrtom mjestu nakon što je na Goodison Parku protiv Swanseaja odigrao samo 0:0. Iako je sastav Davida Moyesa imao više izglednih prilika i udaraca na gol (18-4), lopta jednostavno nije htjela u gol.

Jelavić je odigrao svih 90 minuta, najbolju priliku imao je početkom utakmice kada je njegov udarac na gol-liniji zaustavio Tiendalli, a sredinom nastavka tražio je jedanaesterac kada ga je Williams navlačio za dres.

Bod na domaćem terenu morao je zadovoljiti i Fulham u čijem je dvoboju protiv Wigana ipak bilo pogodaka. Giorgios Karagounis krasnim je udarcem od vratnice donio vodstvo Cottagersima sredinom prvog dijela, a rezultat na još ljepši način poravnava Franco Di Santo u 71. minuti. Mladen Petrić započeo je utakmicu, a igru je napustio u 65. minuti kada ga je zamijenio Rodallega.

Prava drama sa sretnim završetkom po domaćina odvila se na stadionu Madejski gdje je Reading svladao WBA. Za Baggiese nije moglo bolje početi - u 18. minuti kontru je poveo Morrison, a Lukaku bio realizator iz blizine. Belgijski napadač udvostručio je svoj i momčadski učinak sredinom nastavka kada je solo-akcijom matirao Federicija, a onda je počeo čudesan povratak domaćina.

Devet minuta prije kraja vratio se Reading u igru golom Kebea na ubačaj McClearyja, u 88. minuti kazneni udarac za prekršaj Olssona na Kebeu koristi Le Fondre za izjednačenje, a Pavel Pogrebnjak izazvao je ludnicu na tribinama pobjedničkim pogotkom u 90. minuti za 3:2.

Pet bodova zaostatka za West Hamom nije smetalo Sunderlandu koji je svog današnjeg protivnika počastio trima golovima na Stadionu svjetlosti. Prvi od njih bila je prava ljepotica; Seb Larsson potegao je volej s 20-ak metara u gornji desni kut Jääskeläinenova gola.

Učinkovit nastup crveno-bijelih nastavio se u drugom poluvremenu. U drugoj minuti nastavka Johnson je nakon gužve povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je McClean 16 minuta prije kraja iz blizine. Važna su to tri boda za Crne mačke kojima prekidaju seriju od dva poraza i pomiču se prema sredini poretka.

Sudačka pogreška obilježila je derbi začelja između Aston Ville i Southamptona u kojemu su pobjedu odnijeli Sveci. Međutim, bili su daleko od svetosti u ovoj utakmici. Igrala se 33. minuta utakmice kada je Jay Rodriguez pao kao pokošen u duelu sa Stevensom, no branič Ville nije ga ni dotaknuo. Sudac Mark Halsey pogrešno je procijenio situaciju i pokazao na bijelu točku, a Rickie Lambert zabio je pobjedonosni pogodak koji je domaćine poslao u zonu ispadanja.

Osim u ogledu QPR-a i Tottenhama te Evertona i Swanseaja, pogodaka nije bilo ni na Carrow Roadu gdje su snage odmjerili Norwich City i Newcastle United. U potrazi za pobjedom, oba će se sastava ipak morati zadovoljiti bodom koji im znači prekid serije poraza - Kanarincima četiri, a Svrakama tri utakmice.

• Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:32
    Kakva igračina ovaj Walters, najbolje pojačanje Chelsea, u debiju zabio 2 gola i spasio jedan za Chelsea
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 19:27
    Eh što ti je peh!Vjerojatno će imati noćne more!
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 18:50