Primera División, 19. kolo, 12.01.2013, 20:00 h
Osasuna
Osasuna 0:0 Real Madrid
Real Madrid

Josip Piršljin • subota, 12.01.2013.

U jednoj od lošijih predstava ove sezone Real Madrid je odigrao samo 0:0 kod posljednjeplasiranog sastava lige Osasune. Baski su čak i bili bliže pobjedi, no osvojeni bod protiv aktualnog prvaka zasigurno će im puno značiti u borbi za ostanak. Modrić je igrao prvih 68 minuta, ali nije imao zapaženiji učinak kod Madriđana koji su bili bez Ronalda.

Osasuna - Real Madrid 0:0

Primera, 19. kolo
Pamplona, stadion El Sadar
Sudac: Carlos Clos

Osasuna: Fernandez; Damia, Ruben, Arribas, Bertran; Oier, Lolo; Armenteros, Nino, Cejudo (od 86' J. Llorente); Sola
Trener: Jose Mendilibar

Real Madrid: Casillas; Coentrao, Varane, Albiol, Arbeloa; Xabi Alonso, Khedira; Callejon, Modrić (od 68' Özil), Di Maria (od 58' Benzema); Higuain (od 58' Kaka)
Trener: Jose Mourinho

Jose Mourinho za ovu utakmicu nije mogao računati na nekoliko važnih igrača, što zbog ozljeda, što zbog suspenzija. Nije bilo Ronalda zbog žutih kartona, a u prvu postavu se vratio Coentrao na poziciji lijevog beka. Casillas se vratio na gol, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić igrao je na mjestu ofenzivnog veznog zajedno s Callejonom i Di Marijom ispred isturenog Higuaina. Dobio je 68 minuta u kojima se nije istaknuo, bio je premalo u kontaktu s loptom.

Posljednjeplasirana Osasuna pokušala se suprotstaviti aktualnim prvacima u sličnoj formaciji 4-2-3-1. Trener Jose Mendilibar uzdao se u Enriquea Solu koji je igrao u samoj špici napada, a među prvom jedanaestoricom našlo se mjesta samo za jednog stranca, Argentinca Armenterosa koji je probijao po lijevom boku.

Prvo veće uzbuđenje na utakmici gledatelji su vidjeli u 25. minuti kada je Real mogao doći do vodstva. Domaći vratar Fernandez nepotrebno je istrčao izvan svog šesnaesterca u trenutku kad je Higuain imao loptu. Argentinski je napadač otišao na stranu i poslao loptu u sredinu šesnaesterca gdje nije bilo čuvara mreže, ali i gostujući suigrači su zakasnili.

Los Blancosi su bili blizu vodstva i deset minuta kasnije. Callejon je pokušao glavom prebaciti Fernandeza dok mu je bio leđima okrenut, no lopta je ipak odsjela na gornjem dijelu mreže. Osasuna se dosta hrabro postavila i u nekoliko je navrata ozbiljnije ugrozila Casillasa. Možda i najbolju priliku imao je Cejudo pred kraj prvog poluvremena kada je oštro tukao, ali previsoko. Ne baš zanimljivih prvih 45 minuta završilo je rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme je započelo u sličnom tonu kao i prvo. Real je bio previše statičan i nije bio opasan za domaćeg vratara, dok se baskijska momčad dobro odupirala. Mourinho je već do 68. minute obavio sve izmjene, ubacio je Kaku, Benzemu i Özila umjesto Higuaina, Di Marije i Modrića kako bi dobio na efikasnosti.

Umjesto da pomogne, Kaka je uvelike odmogao svojoj momčadi. Na terenu nije proveo niti 20 minuta jer je u tom periodu uspio skupiti dva žuta kartona. Real je, stoga, imao još teži zadatak odnijeti bodove iz Pamplone s deset igrača na travnjaku. To mu i nije uspjelo jer praktički i nije stvorio ozbiljniju priliku. Osasuna je osvojila vrijedan bod i pokazala da se može nositi s jačima od sebe.

• Obrisan korisnik13.01.2013. u 11:20
    Kaka majstore, našao si budale koje te plaćaju 10 mil. eura godišnje ( i više ), za 20 minuta svake treće utakmice. A idući vikend si slobodan ... Svaka čast... To je ugovor, a ne ugovor Messija ili Ronalda...
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 07:35
    a najviše mi se svidio briljantni izlazak modrića na klupu.........
  • Obrisan korisnik13.01.2013. u 00:39
    Realno Osasuna nije ekipa koja bi trebala biti posljednja u Primeri.
  • KORISNIK 00713.01.2013. u 00:23