Unatoč dobroj igri, poraz Širokog u Sloveniji

Ivana Karačić • nedjelja, 20.01.2013.

Široki je bio blizu uspjeha u Novom Mestu. Moglo bi se reći da su ga sitnice dijelile od treće uzastopne pobjede. Čak 18 izgubljenih lopti na kraju su presudile u korist Krke. I jedni i drugi u prvome poluvremenu odlučili su se na puno vanjskih šuteva. Krka je pogodila pet, a Široki sedam trica. U nastavku je šut stao na obje strane. Domaćin je odigrao bolje pod košem i u dramatičnoj završnici uspio doći do 74:71 pobjede.

Krka - Široki WWin 74:71 (21:21, 39:37, 53:54)

ABA liga, 18. kolo.

Novo Mesto, dvorana "Leon Štukelj", 1.000 gledatelja.

KRKA: Lorbek 12, Vladović 13 (7 asistencija, 8 skokova), Rojc 6, Lalić 6, Pavić 4, Zatezić, Lučić, Krampelj, Kastrati 8, Ritlop 4, Klobučar 21 (6 skokova). Trener: Aleksandar Sekulić

ŠIROKI WWIN: Šutalo 15 (4 asistencije), Babić, Ramljak 15, Bilinovac 4, Peršić 3, Bošnjak, Šakić 13 (7 skokova), Freeman, Barać 4, Vragović 9 (6 skokova, 4 asistencije), Rikić, Jones 8. Trener: Damir Vujanović

Skokovi: 29 - 33

Asistencije: 12 - 15

Osvojene lopte: 9 - 3

Izgubljene lopte: 12 - 18

Osobne pogreške: 23 - 27

Ljubitelji košarke u Novom Mestu mogli su uživati u pravoj šuterskoj večeri košarkaša Krke i Širokog. Seriju je otvorio Domen Lorbek, a uzvratio Željko Šakić. Domaćin je u prvih deset minuta pogodio četiri trice, a gosti čak pet. Šakić je pogodio sva tri šuta za tri poena. Prva četvrtina završila je izjednačenim rezultatom 21:21.

Bez obzira što je Krka u nastavku igre prešla na zonsku obranu ni jedni ni drugi nisu odustajali od vanjskog šuta. Široki je najveću prednost imao odmah na otvaranju druge četvrtine kad su Ivan Ramljak i Marko Šutalo pogodili za 21:26. Nekoliko izgubljenih lopti Širokog doveli su do preokreta, pa je Krka u 18. minuti preko Jake Klobučara došla u prednost 35:33.

U završnici prvoga poluvremena gosti su ipak vodili 36:37. No, na odmor je ipak s prednošću otišla Krka jer je bivši igrač Širokog Jakov Vladović pogodio tricu sa zvukom sirene za 39:37. U drugome poluvremenu igralo se praktično koš za koš, a najveći problem gostiju bile su izgubljene lopte. Imali su ih čak 13. Minutu prije isteka treće četvrtine nakon poena Karla Vragovića Široki je vodio 49:54.

Umjesto da u zadnju četvrtinu uđu sa solidnom prednošću Dalibor Peršić je izgubio dvije lopte što su domaći igrači kaznili i četvrtinu zaključili rezultatom 53:54. Sve do 37. minute momčadi su se smjenjivale u vodstvu a onda su izabranici trenera Damira Vujanovića promašili šest napada zaredom i Krka je povela čak 68:60. Činilo se tada da je susret riješen. Međutim, Šutalo je uvezao pet poena i vratio utakmicu u neizvjesnost 68:65.

U zadnjoj minuti brzim prekršajima gosti su čekali promašaj domaćih igrača iz slobodnih bacanja, kad je je Ramljak 14 sekunda prije kraja tricom postavio 70:68. Na kraju je pet sekunda prije zvuka sirene Lorbek pogodio oba slobodna bacanja za 74:71. Lopta je ispod koša brzo bačena Šakiću koji je ušao u reket, pa se vratio i šutirao za izjednačenje, ali nije pogodio i domaći su slavili pobjedu.