Roma
Roma 1:1 Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 20.01.2013.

Posljednja utakmica 21. kola talijanske Serie A ujedno je bila i derbi vikenda. Roma je na svom stadionu ugostila Inter i pokušala ga pobijediti kako bi mu se približila u borbi za europske pozicije, no razlika između dva kluba ostat će ista jer je susret završen rezultatom 1:1. Za goste je od prve minute igrao hrvatski napadač Marko Livaja.

Rimski i milanski klub podijeli su bodove u međusobnom susretu, ali time vjerojatno niti jedna momčad neće biti previše zadovoljna. Domaći su bili bliže pobjedi, no nisu iskoristili veći broj prilika. Pomalo iznenađujuće, u početnoj postavi Intera našao se Marko Livaja koji je mogao i zabiti u svoje 73 minute, ali zaustavila ga je stativa.

Roma je puno bolje otvorila ovaj susret i pritisnula obranu Intera od samog početka. Igrači Zdeneka Zemana htjeli su što prije doći do vodećeg pogotka, a to im je uspjelo u 22. minuti. Ranocchia je u svom šesnaestercu srušio Bradleyja, te je sudac dodijelio kazneni udarac domaćima.

Izvođač je bio kapetan Francesco Totti koji nije Handanoviču ostavio niti najmanju šansu. Snažnim udarcem pod gredu donio je prednost svojoj momčadi koja je i nakon pogotka nastavila stvarati šanse. Giallorossi su uputili nekoliko opasnih šuteva prema vratima Nerazzurra, no nisu bili dovoljno precizni.

Što se prvo poluvrijeme bližilo kraju, to su nogometaši iz Milana igrali sve bolje. Preuzeli su inicijativu i počeli ozbiljnije prijetiti Goicoechei. U 38. minuti izjednačiti je mogao Livaja, ali hrvatskog napadača stativa je spriječila da postigne svoj prvi pogodak za Inter u Serie A.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela crno-plavi su ipak poravnali rezultat. Dobru su akciju odigrali Guarin i Palacio nakon čega je argentinski napadač zabio za 1:1. U nastavku su gosti ipak malo pali u igri, a ponovno je dominirala Roma.

Zemanovi nogometaši su pokazali veću želju u drugom poluvremenu da pobijede. Nizali su se napadi i redale prilike, a jednu od boljih imao je Piris desetak minuta prije kraja kada je iz dobre pozicije uputio oštar udarac, ali previsok.

• Obrisan korisnik21.01.2013. u 16:32
    Zasada Livaju sreća i ne mazi, nepriznati gol i stativ protiv Neftcija, stativa protiv Rome, mlad je i samo nek tako nastavi imamo zamjenu za Šukera ;)
  • Obrisan korisnik21.01.2013. u 00:16
    livaja samo nastavi!!
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 23:33
    Festival zaleđa u 2 poluvremenu.
  • soecc20.01.2013. u 22:51
    Nije mi jasno zašto autor teksta ne spominje ridikulozno dosuđen penal za ROmu...