Lovro Štrbinić • nedjelja, 20.01.2013.

Nedjeljni program u talijanskoj Seriji A nastavljen je sa šest utakmica, nakon kojih četiri kluba imaju razloga za slavlje. Među njima je Milan, koji je bio uspješniji od Bologne na San Siru, a do više ili manje važnih pobjeda došli su i Siena, Torino i Catania. Pescara Ante Vukušića poražena je kod kuće, uz nastup hrvatskog napadača od 74. minute...

Nakon remija Fiorentine i Napolija na početku nedjeljnog programa talijanskog nogometnog prvenstva najveći broj utakmica po običaju je odigran s početkom u 15 sati. Vrlo bitnom pobjedom "osladili" su se igrači fenjeraša Siene, koji su pogotkom Bogdanija u 71. minuti slavili protiv Sampdorije, prekinuli niz od šest prvenstvenih poraza i smanjili zaostatak za mjestom koje osigurava prvoligaški status i sljedeće sezone.

Milan je također došao do slavlja pred svojim navijačima, s 2:1 Rossoneri su bili bolji od Bologne. Pazzini je s dva pogotka, u 65. i 82. minuti ostavio bodove na San Siru, a gostima je nadu pružio Mexes autogolom u 84. minuti. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Milan je barem privremeno preskočio Romu na tablici te došao do šeste pozicije.

Uspješna je bila i Catania i tako preskočila Parmu i Udinese na tablici. Pogocima na početku i na kraju susreta igrači kluba sa Sicilije slavili su u Genovi. Strijelci su bili Bergessio u četvrtoj i Barrientos u 86. minuti susreta.

Novi poraz upisala je Pescara, a Ante Vukušić dobio je priliku od 74. minute popraviti situaciju na travnjaku. Dotad je, naime, Torino poveo s dva pogotka prednosti, nakon što su precizni bili Santana u četvrtoj minuti te Cerci četiri minute prije odlaska na odmor. Otegotnu okolnost za domaćine predstavljao je i drugi žuti karton Weissa u 82. minuti.

Zabilježena su i dva remija, s istovjetnim rezultatom 1:1. Parma je povela u Veroni protiv Chieva pogotkom Belfodila krajem prvog dijela, ali već u 56. minuti konačnih 1:1 postavio je Paloschi. Gosti su poveli i u Bergamu, autogolom Caninija. Ipak, Atalanta je potom zabila gol i u mrežu Cagliarija, točnije, učinio je to u 57. minuti Stendardo, a do kraja nije više bilo promjena.