Premiership, 23. kolo, 20.01.2013, 14:30 h
Chelsea
Chelsea 2:1 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • nedjelja, 20.01.2013.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 23. kola Premiershipa Chelsea je u gradskom derbiju svladao Arsenal 2:1 i zadržao treće mjesto na ljestvici...

Bluesi su do velikog slavlja na Stamford Bridgeu došli nakon blitzkriega u uvodnih 15-ak minuta - prvo je Mata lijepo poentirao nakon nedosuđenog prekršaja Ramiresa na Coquelinu, a vodstvo domaćih udvostručio je Lampard nedugo potom s bijele točke. Deveti gol u sezoni Walcotta u 13. minuti nastavka nije bio dovoljan Topnicima da izvuku nešto iz ovog dvoboja te su pretrpjeli šesti poraz u sezoni.

Na snježnom terenu Stamford Bridgea Arsenal je mogao povesti u petoj minuti, no veliku je priliku promašio Olivier Giroud nakon što ga je poslužio Theo Walcott.

Domaćin je odgovorio već u sljedećoj minuti i došao do vodstva. Akcija je zapravo počela od prekršaja Ramiresa na Coquelinu na sredini terena koji sudac Martin Atkinson ipak nije označio. Lopta je u nastavku došla do Oscara koji je sjajno uposlio Juana Matu, a Španjolac zabio treći gol Arsenalu otkad je u Premiershipu, više nego bilo kojoj drugoj momčadi u ligi.

Uvodni šok za goste pretvorio se u još goru situaciju već nakon 15 minuta. Vratar Szczesny srušio je Ramiresa u kaznenom prostoru, a kapetan Frank Lampard zabio 90. pogodak Chelseaja s bijele točke otkad se natječe u ligi. Niti jedna druga momčad nije toliko puta poentirala iz najstrože kazne.

Do kraja poluvremena zapravo nije bilo većih uzbuđenja pred oba vratara, a u nastavak je momčad Arsenea Wengera ušla nešto odlučnija. Mertesacker je u 47. minuti glavom priprijetio nakon slobodnog udarca Cazorle, a u 57. Giroud je na isti način pokušao ugroziti Čecha, no i on je bio neprecizan.

Pritisak se ipak isplatio Topnicima koji su već u idućem napadu smanjili zaostatak. Cazorla je dao "loptu s očima" Walcottu, a engleski reprezentativac krasno završio akciju.

Iako je prvih 15-ak minuta drugog dijela bilo obećavajuće za goste, nisu nastavili jednakim tempom do kraja. Fernando Torres mogao je riješiti pitanje pobjednika u 70. minuti da je zabio iz čiste situacije "jedan na jedan", ali bio je previše neodlučan. Niti Demba Ba nije bio bolje sreće u 84. minuti. Iako je svladao Szczesnyja, njegov je udarac s gol-linije izbacio Vermaelen.

Gunnersi su tako ubilježili šesti poraz ove sezone kojim i dalje ostaju izvan pet prvoplasiranih momčadi engleskog prvenstva.

• Obrisan korisnik20.01.2013. u 23:32
    Ma jednostavno je pola igrača van forme/nedovoljno dobri za arsenal, a wengerova je igra odavno pročitana, samo je problem u odlascima igrača, čim je prvih par najboljih igrača odlučilo da ode/ozlijedilo se(eduardo, ramsey su daleko od onoga što su bili obećavali/ispunjavali) nitko više nije htio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 21:51
    pa imam ga na avataru zato da si malo porazgovaram s njim poslije svake utakmice kad vec nemam njegov broj mobitela...
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 20:43
    E moj Wenger prvo što trebaš napravit je Walcotta stavit za centralnog napdača i dat mu kapetansku pa onda govori o trofejima itd.
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 20:14
    ovo zvuči jako čudno dolazeći od lika sa Wengerom na avataru.međutim, potpuno se slažem s tobom i izgleda da se i ja napokon priključujem "Wenger out" brigadi. nije on taj koji igra na terenu nego ekipa, ali ovakva ekipa je rezultat njegovog rada. a kako stvari stoje, ništa se neće promijenit i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 18:32
    e moji gooneri đabe vam se frustrirat po forumima i krivit boga i suce...jednostavno smo jadni to je to,sam mi je zao sto se i dalje "in arsene we trust"...samo vi vjerujte u njega i u njegovu filozofiju nogometa..