Josip Tolić • subota, 19.01.2013.

Odigrano je šest popodnevnih susreta subotnjeg programa 23. kola Premiershipa. Favoriti nisu imali većih poteškoća - Liverpool je upisao najuvjerljiviju pobjedu sezone protiv Norwicha (5:0), Manchester City svladao je Fulham 2:0 zahvaljujući pogocima Davida Silve, a sigurnu pobjedu ostvario je i Swansea protiv Stokea (3:1). Sunderland je nakon preokreta slavio kod Wigana (2:3), baš kao i Reading kod Newcastlea (1:2), dok u utakmici West Hama i QPR-a nije bilo pobjednika (1:1).

Nogometaši Fulhama nisu bili zahtjevna prepreka za Manchester City u ogledu 23. kola Premier lige. Građani su na svom terenu slavili 2:0 i tako barem na 24 sata smanjili zaostatak na čelu ljestvice za vodećim Unitedom na četiri boda.

Da će gosti iz Londona loše proći, nagovijestio je događaj već u drugoj minuti. Karagounis je olako izgubio loptu, Džeko potom uputio udarac koji je Schwarzer uspio obraniti, no na odbijenoj lopti spreman je bio David Silva i zabio za rano slavlje na tribinama. Mogli su gosti izjednačiti nakon pola sata igre kada je Duff sjajno poslužio Sidwella, no Zabaleta je u posljednji trenutak omeo napadača Cottagersa i spasio svoju momčad.

Trener Cityja Roberto Mancini nikad u šest susreta nije gubio protiv Fulhama, a seriju je nastavio i nakon sedmog ogleda. Pobjedu je potvrdio strijelac prvog pogotka Silva u 69. minuti, kada je iz teškog kuta pronašao put do mreže po drugi put i zaključio priču. Samo minutu potom mogao je Španjolac i do hat-tricka, ali Schwarzer ga je zaustavio. Mladen Petrić za Fulham je u igru ušao u 73. minuti.

Veselili su se navijači Cityja, a ništa manje razloga za zadovoljstvo nisu imali ni navijači Liverpoola koji je na Anfieldu upisao najuvjerljiviju pobjedu u sezoni. Norwich City stradao je s čak 5:0 uz pet različitih strijelaca. Počelo je Hendersonovim krasnim pogotkom s ruba kaznenog prostora u 26. minuti, a deset minuta potom Luis Suárez zabio je 16. gol sezone poslije kombinacije sa Sturridgeom.

Da će bivši napadač Chelseaja biti veliko pojačanje za Redse pokazao je još jednom i u 58. minuti zabivši treći gol u trećoj utakmici u crvenom dresu. Potpunu dekoncentraciju u redovima Kanarinaca iskoristili su i Steven Gerrard pogotkom iz daljine sedam minuta potom te Raheem Sterling, čiji je šut prema vratima u vlastitu mrežu skrenuo Ryan Bennett. Bilo je to 16 minuta prije kraja, a rezultat se više nije mijenjao.

Swansea je na svom Libertyju svladao Stoke 3:1 i nastavio niz neporaženosti već šestu utakmicu. Sve se bitno dogodilo u drugom poluvremenu; u četvrtoj minuti nastavka za vodstvo Labudova zabio je Davies nakon solo-akcije. Udvostručenje vodstva domaćih djelo je De Guzmana već u 57. minuti nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca, dok je visokih 3:0 donio isti igrač deset minuta prije kraja na dodavanje Grahama. U sudačkoj nadoknadi počasni pogodak za Potterse zabio je Michael Owen. Bio mu je to 150. pogodak u Premiershipu, a prvi nakon svibnja 2011.

Razočaranje svojim navijačima pružili su Wigan i Newcastle koji su na identičan način izgubili bodove. Wigan je poveo autogolom Vaughana pa potom primio tri gola do Sunderlanda do kraja poluvremena i na kraju izgubio 2:3, dok je Newcastle protiv Readinga vodio pogotkom Cabayea od 35. do 70. minute, a potom je Le Fondre poentirao dvaput u šest minuta i donio pobjedu gostima. Queens Park Rangersi vodili su na gostovanju kod West Hama zahvaljujući Rémyjevom pogotku u 14. minuti, no bod Čekićarima sredinom nastavka donosi Joe Cole.

• Obrisan korisnik19.01.2013. u 20:17
    Sutra hattrick Bale za pobjedu Tottenhama.
  • ž n se kva19.01.2013. u 19:53
    Sturridge je pravi pogodak. Zabija u svakoj utakmici.
    ž n se kva
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 19:04
    Liverpool se polako ali sigurno vraća u vrh Premiershipa!Ovaj Suarez zbilja paklen igrač!
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 18:38
    norwich je očito lijepa mušterija liverpool, prva utakmica 5-2, a sada 5-0... još ima puno do kraja i ako liverpool digne formu, a arsenal i chelsea nastave sa svojom, moglo bi svašta biti na kraju sezone
  • Obrisan korisnik19.01.2013. u 18:34
    To sam i ja mislio nakon prve polusezone pod Dalglishem. Zabrinjava činjenica da ove sezone još uvijek nisu pobijedili neku od top 10 momčadi tablice.