Premiership, 23. kolo, 20.01.2013, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 1:1 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • nedjelja, 20.01.2013.

Tottenham je opet pokvario račune Manchester Unitedu. Poslije 2:1 pobjede na Old Traffordu, odigrao je 1:1 u Londonu zabivši u posljednjoj minuti poslije sjajne obrambene izvedbe Uniteda u drugom dijelu.

Prednost Manchester Uniteda pred gradskim rivalom Cityjem smanjena je na pet bodova zahvaljujući pogotku Clinta Dempseyja u posljednjem napadu Spursa na susretu nakon što je Robin van Persie sredinom prvog poluvremena donio prednost Unitedu čija je obrana pružila odličnu partiju, ali nije izdržala do kraja.

Iako je Tottenham imao odlične šanse preko Dempseyja i Defoea, Manchester United je uspio povesti u 25. minuti preko svojeg najboljeg strijelca Van Persieja. Sjajno je reagirao glavom na suprotnoj stativi na Cleverleyjev centaršut.

Osim dvije De Geine dobre reakcije, United nije imao mnogo problema s domaćinom čija je igra dobro umtvljena od strane gostujućih veznjaka.

Dembele je u 51. minuti otvorio put Spursima prema izjednačenju. Driblingom se probio kroz središnjicu protivničke obrane i uposlio Dempseyja, no njegov udarac s desetak metara De Gea skreće pored stative.

Dvije-tri minute nakon što je ušao, Rooney je tražio jedanaesterac kad ga je Caulker zahvatio u šesnaestercu, ali mu slučaj nije prošao kod suca.

Nakon što je Villas-Boas odugovlačio sa zamjenama, Tottenham je konačno krenuo u završno pritisak i bio vrlo blizu izjednačujućeg pogotka. Defoe u 79. je bio malo prespor kad se našao u kaznenom prostoru, dovoljno da Ferdinand u očajničkom pokušaju skrene loptu u korner.

Obruč se oko Unitedova gola sve više stezao i u posljednjoj prilici Tottenham je konačno zadao kobni udarac. Nastala je gužva ispred gostujućeg gola. Lennon je uklizao i asistirao Dempseyju koji postiže zasluženi izjednačujući gol.

• Obrisan korisnik21.01.2013. u 00:15
    zanimljiva utakmica.Razumijem razočaranje Fergusona nema goreg nego primit gol u zadnjim sekundama !Ali ne bi trebao vaditi se na suđenje koje doduše nije bilo sjajno!
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 20:47
    Ajde da ito doživim da je netko preokrenuo United :D
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 20:16
    u engleskoj je suđenje iz kola u kolo sve gore i gore. čisti penal za united nije sviran a sudac stoji na 5 metare i direkt gleda. da ne govorimo kako je još gore u drugim tekmama.a saf može wellbecka još malo gurat. ipak je još pet bodova ostalo
  • Obrisan korisnik20.01.2013. u 20:03