Premiership, 23. kolo, 21.01.2013, 21:00 h
Southampton 0:0 Everton
Everton

Revija promašaja Southamptona i Evertona u Pochettinovu debiju

Ante Zovko • ponedjeljak, 21.01.2013.

Mauricio Pochettino debitirao je kao menadžer Southamptona u 23. kolu Premier lige, u remiju 0:0 s Evertonom nakon kojeg obje momčadi imaju za čime žaliti.

Nikica Jelavić, koji je igrao do 67. minute, propustio je vjerojatno najbolju priliku Evertona na utakmici, no gosti ipak mogu biti zadovoljni s obzirom da su Southampton u prvom dijelu centimetri dijelili od gola.

Igra općenito i bolje prilike u prvom dijelu pripale su Svecima. Nakon što je Jelavić glavom opalio pored gola, Lambert je u 20. minuti bio nešto precizniji, ali nedovoljno precizan - pogodio je prečku. Howard je bio svladan, ali se odbilo o spojnicu dviju vratnica.

Baines je "skuhao" veliku nepriliku Evertonu slabo ubacivši sa strane. Ramirez se sjurio, dodao Lambertu, a njegov udarac američki vratar uspijeva odbiti.Gostujući branič iskupio se u 38. kad je s linije očistio pokušaj Lamberta, a Howard zaustavlja potom šut Ramireza.

Ravnoteža snaga promijenila se poslije odmora. Niz prilika Evertona u 51. minuti otvara Coleman koji centaršutom ne uspijeva pronaći Naismitha, ali lopta stiže do Fellainija kojem Boruc sjajno brani i odbija u korner. Belgijac poslije istog kornera puca glavom ravno u vratara.

Nije se proslavio ni hrvatski reprezentativac poslije sat vremena igre. Anichebe je obavio sjajan posao probivši se po lijevom krilu i prizemno ubacivši za Jelavića koji ne uspijeva zahvatiti loptu na željeni način. Boruc zatim jednom rukom odbija u korner fantastičan šut Anichebea.