Lovro Štrbinić • subota, 26.01.2013.

U subotnjem programu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio i Juventus su krenuli pred svojim navijačima po nove bodove u borbi za sam vrh. Ipak, Genoa i Chievo uzeli su bod, odnosno sva tri te tako dodatno zakomplicirali situaciju među vodećim ekipama.

Ovotjedno kolo talijanske Serie A prvom subotnjom utakmicom otvorili su Lazio i Chievo, a gosti su pokvarili planove Petkovića i igrača, koji su željeli s nova tri boda dodatno se približiti vrhu.

Unatoč većem broju pokušaja prema vratima Chieva, Lazio nije u prvom dijelu uspio slomiti otpor gostiju. Nije to Rimljanima uspjelo niti u nastavku, štoviše, Paloschi je u 61. minuti zabio za klub iz Verone, a na kraju se to pokazalo dovoljnim i za veliku pobjedu Chieva nad trećeplasiranom ekipom lige.

Kiks jednog od konkurenata za naslov potom je mogao iskoristiti lider Juventus, ali aktualni prvak je samo djelomično uspio u tome. Terenska premoć i inicijativa domaćina nisu niti u ovom susretu u prvom dijelu doveli do pogotka.

Ipak, nakon asistencije Lichsteinera i pogotka Quagliarelle Juve je došao u vodstvo u 54. minuti i činilo se da će se stvari posložiti u skladu s očekivanjima. Igrači Genoe nisu se, međutim, slagali s tim, a do kraja im je uspjelo izjednačiti preko Borriela u 69. minuti. Na semaforu je 1:1 ostalo do kraja i Napoli je tako dobio priliku na sutrašnjem gostovanju u Parmi smanjiti zaostatak za torinskim klubom na samo tri boda.