Josip Piršljin • nedjelja, 27.01.2013.

22. kolo donijelo je novo približavanje Napolija na tri boda od vodećeg Juventusa. Mazzarrijevi su igrači iskoristili kiks Conteovih pobjedom protiv Parme. Milan je minimalno slavio u Bergamu gdje je Budan debitirao za novu/staru momčad, a kiksali su Fiorentina i Roma. Vukušićeva Pescara doživjela je težak poraz.

Milan je nastavio svoj put prema vrhu tablice. U ovom je kolu gostovao u Bergamu kod Atalante i minimalno pobijedio. U redovima domaćih Igor Budan je upisao prve minute nakon povratka u klub u koji je došao na posudbu iz Palerma. Dobio je zadnjih deset minuta, ali nije uspio pomoći svojima da izbjegnu poraz.

Nakon pola sata igre Rossoneri su došli do prednosti. Niang je asistirao El Shaarawyju, a najbolji strijelac Milana se vrlo lijepo okrenuo, riješio čuvara i poslao loptu u mrežu pored Consiglija. Allegrijevi su igrači do kraja uspjeli sačuvati tu prednost, a pomogao im je Atalantin Brivio koji je skupio dva žuta kartona.

Ovom pobjedom i kiksevima Rome i Fiorentine, Milan se probio na peto mjesto prvenstvene ljestvice, te se aktivno uključio u borbu za europske pozicije što se činilo nemogućim početkom sezone.

Napoli je u Parmi uspješno odradio gostovanje i iskoristio subotnji kiks Juventusa da mu se približi ponovno na tri boda. Nebeskoplavi su slavili s 2:1, ali do pobjedničkog gola došli su tek pet minuta prije kraja. Opet je junak Napulja bio Cavani.

U 20. minuti sastav Waltera Mazzarrija je poveo kada je Džemaili sjajno uposlio Hamšika koji je ubojit pred golom. 15 minuta prije kraja Parma izjednačuje nakon što je Sansone probio stranu, a lopta se od Cannavara odbila u mrežu. Ipak, u 85. minuti Cavani koristi sjajnu loptu Insignea i zaobilazi vratara za konačnu pobjedu 2:1.

Fiorentina nije uspjela proći neugodno gostovanje na Siciliji kod Catanije. Iako je povela preko Migliaccija, domaća je momčad u drugom poluvremenu preokrenula golovima Legrottagliea i Castra. Još je u 78. minuti Aquilani dobio crveni karton, te je Fiorentina pala na šesto mjesto.

U ranijoj popodnevnoj utakmici Roma je ponovno pokazala da puno zabija, ali i puno prima. U Bologni je odigrala 3:3, te tako i dalje nema prvenstvenu pobjedu u 2013. godini. U prvom poluvremenu Florenzi i Osvaldo su dva puta donosili prednost Rimljanima, ali su rezultat poravnavali Gilardino i Gabbiadini.

Početkom drugog dijela Bologna je uspjela doći i do vodstva kada je precizan bio Pasquato. Ipak, momčad Zdeneka Zemana zabila je treći gol 15 minuta prije kraja preko Tachtsidisa. Iako se nije upisao u strijelce, ponovno je dobru utakmicu odigrao kapetan gostiju Totti koji je dva puta asistirao.

Najbolju utakmicu sezone odigrali su nogometaši Sampdorije koji su s čak 6:0 pobijedili Pescaru za koju je Ante Vukušić ušao u igru tek u 53. minuti kada su već gubili s 3:0. U Genovi se istaknuo argentinski napadač Icardi koji se četiri puta upisivao u strijelce. Sampdoria je u vodstvo došla u 31. minuti kada je jedanaesterac realizirao Brazilac Eder, a još je zabio i Pedro Obiang koji ima i dvije asistencije.

U dvoboju momčadi sa Sardinije i Sicilije Cagliari i Palermo su remizirali 1:1. Ipak, zadovoljniji će svakako biti domaći koji su do izjednačujućeg pogotka došli u posljednjoj minuti utakmice preko Thiaga Ribeira. Prije toga je za Palermo zabio u 30. minuti Slovenac Iličić.

Siena i dalje ostaje posljednjeplasirana na tablici Serie A. Udineseu je bio dovoljan jedan gol za pobjedu, a to je osigurao Muriel u prvom poluvremenu. Crno-bijeli su time preskočili Parmu na devetom mjestu.

• Obrisan korisnik27.01.2013. u 22:22
    nažalost, borbe za naslov zapravo i nema, postoji privid da je ima jer je juve malo kiksao, ali ne može Napoli konstantno uzimat bodove... bit će samo borba za 3. mjesto
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 20:36
    I onda Vukušić kaže da je iz Hajduka došao u veći klub!
  • etti27.01.2013. u 19:17
    Onaj koga Milan prestigne na tabeli, ispada iz borbe za naslov. Ostaju još 4 momčadi...